Starý nábytek sprostě odhodil v přírodě a ujel. Policie ho ale vypátrala a odpad mu vyhodila přímo před dům

Hříšníky, kteří se v přírodě zbavují odpadků, většinou úřady neodhalí. Bezohledný majitel ošuntělých pohovek měl ale smůlu, protože ho načapal kamerový systém.

Staraá pohovka vyhozená v přírodě i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Pohazování pytlů s odpadky a zakládání černých skládek v přírodě je celkem rozšířeným nešvarem v tuzemsku i za hranicemi. Nic na tom nemění fakt, že to zákon nepřímo zakazuje. A tak nevzhledné hromady nejenže hyzdí krajinu, ale mohou také kontaminovat vodu a být nebezpečné pro lidi i zvířata. Někteří chytráci si s tím hlavu nelámou a spoléhají se prostě na to, že jen málokdy je někdo přistižen při činu a musí čelit následkům.

Pachatele pomohly odhalit dopravní kamery

Jednou ale na každého může dojít. Na vlastní kůži se o tom přesvědčil třiačtyřicetiletý obyvatel severoitalského městečka Romano di Lombardia, který se potřeboval zbavit dvou starých notně opotřebovaných pohovek. Naložil je na korbu nákladního auta a odvezl. Jenže namísto na skládku s nimi podle webu televize RaiNews zamířil za město a nenapadlo ho nic lepšího než bordel vyklopit u silnice.

Většina hříšníků, kteří mají na svědomí založení černých skládek, je pro úřady nedohledatelná, ale majitele ošuntělého nábytku vypátraly snadno. Místo, kde se ho zbavil, sice není nijak střežené, ale příjezdovou silnici hlídá kamerový systém radnice. Ten zaznamenal, jak v inkriminované době jede po komunikaci nákladní auto s pohovkami na korbě a po několika minutách se vrací už bez nákladu.

Hříšníkovi hrozí pokuta čtvrt milionu korun

Policie a úřady přichystaly nepořádníkovi pořádné překvapení. Poněkud kuriózně mu oplatily stejnou mincí. Vyhozené kusy nábytku totiž naložili pracovníci odpadového hospodářství na nákladní auto a za asistence policie je vyklopili na trávník před domem hříšníka. Podle webu CorrieredellaSera navíc z akce pořídili videozáznam, který pak zveřejnili, aby varovali ostatní.

Ironicky laděné video z originální odpadkové operace je podbarvené hitem The Lion Sleeps Tonight od kapely The Tokens, který zazněl i ve filmovém trháku Lví král. „Ztratili jste něco? Místní policie to najde a přiveze vám to domů. Vždy ve službách občanů,“ je uvedeno ve videu. Přestože se pachatel snažil původně policii namluvit, že si u silnice starý nábytek jen odložil a chtěl si ho později vyzvednout, nebylo mu to nic platné. Hrozí mu pokuta ve výši 10 tisíc eur, což je v přepočtu skoro 253 tisíc korun.

Co říkáte na originální odplatu úřadů?

Diskuze Vstoupit do diskuze
105 lidí právě čte
Zobrazit další články