Už 12 let je vdovou a žije sama. Teď by chtěla nový vztah, ale stydí se za to. Společnost její volbu odsuzuje

Některé ženy se obávají reakcí společnosti na jejich činy. Pokud jim není 20, mají dojem, že už nemají nárok na spoustu věcí, a raději se svých snů vzdají.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Většina lidí si začíná hledat první vážné vztahy už v pubertě nebo na střední či vysoké škole. Některé z nich mohou vydržet dlouho a jiné jsou jen na chvíli. Pokud pár ve vztahu vydrží až do stáří, stane se, že jeden z nich umře dříve. Z takových lidí se pak stávají vdovci a vdovy. Někteří z nich však nechtějí být sami po zbytek života a začnou si po čase hledat nový vztah. Najdou se i ti, jež nevědí, zda je vhodné si hledat nový vztah. Stejnou otázku si pokládá i jedna žena, protože už nechce žít sama.

Už 12 let žije sama

Některé ženy žijí i po smrti svého manžela šťastně, protože už nemusí denně poslouchat stížnosti na špatné zdraví nebo na ni. Mají možnost si dělat to, co ony samy chtějí, a pociťují určitou volnost. Tento případ neplatí pro všechna manželství ve stáří, ale existuje. Po nějaké době, kdy si užívají volného života i ve stáří, se mohou začít cítit osamoceně a chtějí si najít nového partnera. Nechtějí zůstat do smrti samy. To stejné se stalo i ženě, která byla 12 let vdova a řekla si, že by chtěla začít nový vztah.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Dotyčná řekla, že samota jí vyhovovala. Cítila se totiž klidnější. Nicméně teď po tolika letech má dojem, že by nějakého partnera potřebovala. Mužům, kteří jsou v podobném věku, je to celkem jedno, ale pro ni jsou nezajímaví. Mladšího partnera by nechtěla, protože by se za takový vztah styděla. Celkově se stydí za celou situaci, protože jí přijde nevhodné si hledat ve stáří nového partnera.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Žena se stydí za to, že chce začít znovu

Každá žena chce, aby byla milována a měla po svém boku někoho, kdo jí věnuje lásku a péči. Stejně tak i ona chce opečovávat a milovat svého muže. Jestliže si i starší dáma najde mladšího partnera, není na tom nic špatného a neměla by se za to stydět. Ve společnosti není zvykem, že by si starší dámy hledaly partnera. Je totiž běžné, že žijí se svým manželem nebo jsou to vdovy. Taková situace se však může změnit a není to zakázané. Je totiž jedno, zda je dámě 60 let a muži 50. Nejdůležitější na tom všem je, aby se měli rádi a v životě si pomáhali.

iZdroj fotografie: Pixabay

Ona může být atraktivní i v 60 nebo 70 letech a i v takovém věku lidé touží po vztahu. Společnost by se měla odnaučit kritizovat takové jedince, protože oni pouze hledají své štěstí, na které mají nárok. Naštěstí se situace začíná měnit a v dnešní době jsou ženy ve věku 50 let považovány ještě za mladé a mohou se vdávat. Někteří se musí pouze naučit to, že nikde není předepsáno, v jakém věku jsou určité věci vhodné nebo nevhodné. Člověk by se měl řídit vždy podle sebe a ostatní názory nebrat v potaz.

Znáte někoho, kdo si našel nového partnera i ve stáří?

Zdroj: Transparency

Diskuze Vstoupit do diskuze
113 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Pokud kupujete vajíčka v obchodě, mějte se na pozoru. Pro své vlastní dobro zkontrolujte několik věcí
Události247.cz
Události247.cz
Ukrajina je jen začátek. Rusko podle historika bude pokračovat invazí v dalším evropském státě
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
4 japonské cviky, které vám dopomohou k plochému bříšku za pouhé 4 minuty denně
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Neuvěřitelný příběh 1. holčičích šesterčat na světě: Šance, že se vůbec narodí živé, byla 1 ku 104 miliardám