Sousedé neustále poslouchali pláč, který vycházel z bytu dvou důchodců. Přivolaní policisté se rozhodli zůstat, když zjistili, co se děje

Sousedy si člověk nevybere. Buď s nimi budete vycházet dobře a v případě potřeby si vzájemně pomůžete, nebo se budete ignorovat či nenávidět. Tento pár měl štěstí.

i Zdroj fotografie: Se souhlasem Questura di Roma
                   

Jednoho dne sousedé zaslechli hlasitý křik, který vycházel z bytu jednoho staršího páru. Měli o ně strach, a proto se rozhodli tuto věc oznámit na policii. Ta na nic nečekala a vyrazila do bytu starých manželů. Policisté byli přesvědčeni, že došlo k nějakému trestnímu činu. Z toho, co tam viděli, se jim překvapením rozbušilo srdce. Nebyli tam totiž žádní lupiči.

Policisté u nich nakonec zůstali

Manželský pár Jole a Michele opravdu naříkali. Avšak ne kvůli tomu, že by došlo k nějakému trestnému činu. Staří lidé se cítili velice osamělí a zaplavil je obrovský smutek, především z nedostatku společnosti, ale také z depresivních a tragických zpráv v televizi. Už nedokázali nadále dusit svůj žal a propukli v pláč.

Policisté se nakonec rozhodli u tohoto manželského páru zůstat, uvařili jim a snažili se je rozveselit. Věděli totiž, že jediné, co tito dva lidé potřebují, je alespoň chvilka v přítomnosti ostatních lidí. Ano, když spolu dva lidé začínají vztah, většinou chtějí být co nejčastěji jen spolu. Jakmile však zestárnou, touží po společnosti rodiny a ostatních lidí.

Důstojníci si vyslechli jejich příběh

Jole a Michele jsou manželé již dlouhých 70 let a bohužel už je to hodně dávno, kdy u nich naposledy byli hosté, kteří jim alespoň pár hodin dělali společnost. Jediná věc, jež na ně mluvila, byla jejich televize. Ten den se ale policisté rozhodli televizi vypnout a vyslechnout si všechno, co jim budou chtít říct.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Osamělost je velký problém

U seniorů se velice často objevuje osamělost. Děti postupně odcházejí z domova, začínají žít svůj vlastní život a kolikrát na své rodiče zapomínají. Ze začátku k nim jezdí jednou nebo dvakrát týdně, poté jednou za měsíc a následně čím dál tím méně. Ale už si bohužel neuvědomují, že jejich rodiče opravdu strádají. Všichni lidé by měli svým rodičům a blízkým věnovat více pozornosti.

Jak často navštěvujete své rodiče a prarodiče?

Zdroj: DailyMail

Diskuze Vstoupit do diskuze
147 lidí právě čte
Autor článku

Aneta Kalasová

Jsem redaktorka s bohatými zkušenostmi a vášní pro žurnalistiku a lifestyle. Můj odborný přístup a kreativita přinášejí na web DamskyDenik.cz inspirativní články a hluboké náhledy na aktuální témata. Svým poutavým psaním oslovuji čtenáře a motivuji je k aktivnímu a smysluplnému životnímu stylu.

Zobrazit další články