Klára svou spřízněnou duši potkala v onkologickém ústavu. Oba spolu prošli peklem, ale neztrácí naději

Diagnóza rakovina je děsivá, ale spoustě pacientů se podaří se z nemoci vykřesat, a žít tak plnohodnotný život. Mladému páru přineslo zákeřné onemocnění lásku.

Zamilovaný mladý pár dělá srdce z rukou i Zdroj fotografie: Freepik
                   

V životě musí lidé čelit nejrůznějším výzvám. Jednou z nejtěžších je vypořádat se s vážnou nemocí. Vstřebat šok, když se rakovina objeví, absolvovat drastickou léčbu s nepříjemnými vedlejšími následky a zachovat si víru i optimismus chce pořádnou dávku odvahy a kuráže. Spousta pacientů se cítí osaměle, přestože kolem sebe mají rodinu a přátele, protože jejich utrpení je nesdělitelné. Když najdou spřízněnou duši, která si prochází podobným peklem, může z toho být láska.

Když člověk onemocní, změní se jeho priority

Diagnóza rakovina je děsivá, ale ne vždycky znamená konec světa. Díky léčbě mohou pacienti nemoc porazit a žít plnohodnotný život. Klára Čampa ze slovinské Lublaně vážně onemocněla ve 29 letech. Byl to šok, ale věděla, že udělá cokoli, aby se uzdravila. „Nemoc mi umožnila podívat se na život, vztahy, situace z jiné stránky. Když onemocníte, změní se vaše životní priority a věci, které byly dříve velmi důležité, se stanou nedůležitými,“ řekla Klára webu Vizita.

„Nemoc mi vzala sílu a ženskost, ještě že mám manžela, je to nejlepší člověk, jakého jsem mohla potkat,“ říká manželka

Absolvovala operace, při kterých jí lékaři odstranili oba prsy, vaječníky a vejcovody. Následovalo 25 ozařování, osm cyklů chemoterapie a rok nové léčby. Nemocnice se stala jejím druhým domovem. Nepříjemné chodby onkologického ústavu se ale také překvapivě staly místem, kde našla svou spřízněnou duši a lásku. Stejným peklem jako Klára si procházel i třiatřicetiletý Gašper Kramar, kterému lékaři diagnostikovali Hodgkinův lymfom a podstupoval obdobnou drastickou léčbu.

Ze vzájemné podpory se zrodila láska

Potkali se, když Gašper chodil po skončeném cyklu ozařování na kontrolní vyšetření a Klára teprve s léčbou začínala. Slovo dalo slovo, zašli si spolu na kávu a vzájemně se podporovali. Z přátelství se nakonec zrodila láska. Dvojici sblížila krutá nemoc víc, než si kdo dokáže představit. „Jsou to opravdu ty nejtěžší chvíle, které můžete prožít. Tyto zážitky vás opravdu spojí. Jsem tak vděčný, že je Klára se mnou,“ svěřil se Gašper webu Pokukaj.

Zamilovaný muž a žena v nemocnici iZdroj fotografie: Freepik

Před časem musel pár čelit další kruté výzvě. Nemoc se vrátila a Gašper musel znovu absolvovat drastickou léčbu. „Když onemocněl, bylo to pro mě těžší, než když jsem byla nemocná já. Lámalo mi srdce vidět ho, jak je zlomený po chemoterapii, kdy je imunitní systém tak slabý, že i mírné zvýšení teploty může být smrtelné,“ vypráví Klára. Nemoc i podruhé společně porazili. „Užíváme si život naplno, protože nikdy nevíte, kdy přijde poslední den, a neměli byste pak ničeho litovat,“ dodal Gašper.

Co říkáte na příběh zamilovaného páru?

Diskuze Vstoupit do diskuze
126 lidí právě čte
Zobrazit další články