Známá herečka koupe děti až v momentě, kdy začnou smrdět. „Musíme šetřit,“ obhajuje se

Tento pár mladých rodičů se rozhodl, že z určitých důvodů budou nechávat své děti koupat pouze jednou za čas – tedy tehdy, když začnou zapáchat.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Jak často koupat své miminko? To je otázka, kterou si v určité chvíli položí každý novopečený rodič, protože je těžké na ni jednoznačně odpovědět. Jsou tací, kteří koupou své děti každý den. Jiní to dělají každé dva dny a další každé tři dny. Jsou ale i tací, již to dělají méně často. Tito manželé koupou své děti jen tehdy, když začnou páchnout.

Zpočátku své děti koupala každý den

Herečka Kristen Bell a její manžel Dax Shepard zprvu koupali své malé dcerky každý den, vždy před tím, než je uložili do postele. Každodenní koupel batolat byla jako rutina. Všechno se ale změnilo, když se jejich děti po pár letech začaly ukládat ke spánku samy. Rodiče přiznávají, že v té době stále častěji zanedbávali koupání svých dcer. Nyní to dělají pouze vzácně.

Své děti koupou, až když začnou zapáchat

Dnes rodiče přiznávají, že nepravidelné mytí dětí má ve skutečnosti určitý řád – koupel přichází ve chvíli, kdy děvčata začnou zapáchat. „Pravda je, že zbožňuju čekání na tento okamžik. Když začnete cítit, že vaše dítě páchne, sama příroda vám dá vědět, že je čas na hygienu.“

iZdroj fotografie: Depositphotos

Šetření vody za každou cenu

41letý manžel Kristen vysvětlil, proč právě tato metoda umývání dětí je ta správná. Sama Kristen prozradila, že dalším důvodem je to, že se Kalifornie potýká s nedostatkem vody. Podle herečky je její povinností vodu používat jen v nezbytně nutných případech. Za tímto účelem se sprchuje se svými dcerami.

Mohou za to i enviromentální důvody

„Kalifornie čelí problémům se suchem. Je to naše daň za zdravé prostředí. Nemáme tuny vody nazbyt, takže když se budu sprchovat, vezmu obě dívky a sprchujeme se společně, abychom všechny používaly stejný proud vody.“ Manžel se pak připojil a řekl, že postupem času, jak jejich děti vyrůstají, není potřeba je umývat tak často, jako tomu bývalo v minulosti.

Manžel je na tom stejně jako dcery

Pak také objasnil, že jeho žena je mnohem důslednější v péči o vlastní hygienu než on. „Řeknu jen, že Kristen je čistotnější než já, protože častěji nosí make-up, a musí tak více používat vodu na očištění,“ řekl. „Já se podobně jako dcery sprchuju pouze tehdy, když zapáchám.“ Dále připustil, že jeho koupací návyky „by mohly být lepší“.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Jak často koupete své miminko?

Frekvence koupání by měla záviset na několika faktorech, včetně teploty, pocení batolete a zda se miminku koupání líbí. V situaci, kdy je to pro něj příjemný zážitek, jak vypozorujete z jeho reakce, můžete miminko koupat velmi často. Zpravidla však není potřeba miminka koupat každý den. Navíc příliš časté koupání batolat může pokožku vysušovat, a dokonce může vést k ekzému.

Jak často koupete své děti?

Zdroj: PageSix
Diskuze Vstoupit do diskuze
143 lidí právě čte
Zobrazit další články