Spisovatelka před 2 lety předstírala svou smrt a nyní přiznala, že žije. Fanoušci jsou naštvaní

Zmatení fanoušci se cítí podvedení. Po letech, kdy se domnívali, že jejich oblíbená autorka pravděpodobně spáchala sebevraždu, zjistili, že žije. Někteří žádají trestní stíhání.

Otevřené knihy i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Zpráva o úmrtí spisovatelky se roznesla na sociálních sítích rychlostí blesku. O tom, že spáchala sebevraždu, informovala její dcera, tedy alespoň tak se facebookový profil jevil. Jenže uplynuly více než dva roky a všechno je jinak. Autorka je na živu. Svou smrt předstírala. Fanoušci jejích děl i spisovatelská komunita zuří. Nikdo nechápe, proč se k takovému úletu odhodlala a proč jí v tom pomáhala rodina. Vidí za tím snahu o zvýšení prodeje jejích knih.

Rodina musela spisovatelku zastavit

Autorka nezávislých románů Susan Meachen z amerického státu Tennessee je stále na živu. Snaží se vysvětlit, proč předstírala vlastní smrt. Falešné oznámení o jejím úmrtí bylo uveřejněné na sociálních sítích údajně její dcerou. „Autorka Susan Meachen opustila tento svět v úterý večer kvůli větším a lepším věcem,“ stálo v dnes již smazaném statusu z října 2020. Mnozí fanoušci to považovali za narážku na její sebevraždu.

Impuls ke zveřejnění oznámení o úmrtí vzešel od manžela spisovatelky Troye. Podle něj byl online knižní svět závislostí, která představovala vážné riziko pro zdraví jeho ženy. Cítila se být šikanovaná knižní komunitou. Trpělivost znepokojenému manželovi přetekla, když spisovatelku našli zcela apatickou poté, co si vzala příliš mnoho léků na úzkost a panické poruchy. „Řekl jsem, že je mrtvá, pro svět, pro internet. Museli jsme ji zastavit, sama to nedokázala,“ vysvětluje Troy.

Diagnostikovali jí bipolární poruchu

Velký poprask ale nastal letos, když autorka vstala z mrtvých. „Milionkrát jsem přemýšlela o tom, jak to udělat, a pořád si nejsem jistá, jestli je to správné, nebo ne,“ napsala spisovatelka na sociálních sítích s tím, že očekává spousty otázek a odliv fanoušků. „Ale moje rodina udělala to, co pro mě považovala za nejlepší, a já jim to nemůžu vyčítat,“ dodala. Přiznala, že se pokusila o sebevraždu a rodina kvůli ní musela procházet peklem.

Some professions such as attorneys have bad reputations. Susan Meachen, who faked her own suicide to essentially sell…

Zveřejnil(a) Author R D Trimble dne Úterý 10. ledna 2023

Beletristka uvedla, že se potýká s psychickými problémy. Nedávno jí lékaři diagnostikovali bipolární poruchu. Nemoc podle ní vedla k rozostření hranic mezi její identitou autorky a jedné z jejích knižních postav. V určitém okamžiku se střetly mé dva světy a bylo pro mě těžké rozlišovat, co je svět knižní a co je ten skutečný,“ řekla. Se svým stavem se léčí a užívá prý léky, které jí pomáhají od depresí, úzkostí a psychóz. Cítí se už lépe a je připravená začít zase psát.

Z právního hlediska neudělala nic špatného

Podle některých kolegů z branže bylo fingování smrti jen trikem, jak chtěla spisovatelka zvýšit prodej svých knih. Po zveřejnění její domnělé smrti se uskutečnilo i několik finančních sbírek a aukcí. V té souvislosti se nyní objevily hlasy, že by měla být zatčena za podvod. „Je mi líto jejich truchlení, ale z právního hlediska jsem neudělala nic špatného. Z morálního hlediska to možná v pořádku nebylo. Ale z právního hlediska ne,“ vzkázala kritikům.

Co říkáte na důvody, které vedly k předstírání smrti?

Zdroj: NewYorkPost
Diskuze Vstoupit do diskuze
132 lidí právě čte
Zobrazit další články