Sousedka neustále parkovala na příjezdové cestě k jejich domu. Jednou jim došla trpělivost a zavolali na ni odtahovou službu

Původně banální sousedské problémy mohou mnohdy gradovat namísto toho, aby se lidé přátelsky dohodli. Přitom stačí jenom vzít rozum do hrsti a trocha ohleduplnosti.

Odtahová služba i Zdroj fotografie: iStock
                   

Sousedské spory o přesahující větve stromů na zahradě, spadané listí, využívání popelnic, příjezdové cesty nebo parkování před domem se většinou dají rozumně vyřešit. V některých případech ale domluva není možná a namísto toho, aby se problémy zahladily, eskalují. Stalo se to i manželům, na jejichž příjezdové cestě k domu parkovalo auto sousedky. Přestože ji upozornili, aby na jejich pozemku neparkovala, udělala to znovu.

Mysleli si, že se problém vyřešil

Cizí auto na své příjezdové cestě manželé viděli neradi. Nemohli se komfortně dostat vozem ke svému domu. Říkali si, že to je ojedinělá událost, takže sousedku upozorní, aby na cestě u domu neparkovala. Jenže další den tam auto stálo znovu. Vydali se k sousedce a požádali ji, aby svůj vůz přeparkovala. Předpokládali, že tím se celá záležitost vyřídila jednou provždy. Jenže se mýlili.

Hned druhý den, když se žena vracela od lékaře domů, nemohla uvěřit vlastním očím. Na příjezdové cestě auto sousedky stálo znovu. Nechápala to a začala zuřit. Vydala se k sousedce, aby se opět zeptala, proč parkuje na jejich pozemku. Chtěla vše vyřídit slušně a bez emocí, přestože měla vztek. „Proč parkuješ na našem pozemku, přestože jsme tě zdvořile požádali, abys to nedělala?“ zeptala se sousedky.

Nevěřili tomu, co uviděli

Opověď, kterou dostala, naštvanou ženu trochu ukolébala. „Mám na své příjezdové cestě zaparkovaný velký karavan a zabírá spoustu místa. Moje auto se sem už nevejde,“ vysvětlila sousedka, proč parkuje před vedlejším domem. Omluvila se a slíbila, že to nějak vyřeší a situace se už nebude opakovat. Jaké ale bylo překvapení manželů, když se večer vraceli z restaurace domů a naskytl se jim starý známý obrázek. Sousedčin vůz na jejich cestě.

žena v zrcátku auta iZdroj fotografie: Pixabay

V tu chvíli jim už přetekly nervy. Došlo jim, že neustálými domluvami a prosbami jen marní čas. Rozhodli se pro radikálnější řešení, které by sousedce mohlo otevřít oči. Zavolali odtahovou službu a cizí auto z jejich příjezdové cesty zmizelo. „Měli jsme pocit, že už nemáme jinou možnost,“ vysvětluje žena. Účet za odtah předali zaskočené sousedce. Dočkali se spousty peprných nadávek. Vztahy mezi sousedy jsou teď dost rozjitřené a možná může přijít i nějaká odveta.

Co byste dělali na místě manželského páru?

Zdroj: Mirror
Diskuze Vstoupit do diskuze
83 lidí právě čte
Zobrazit další články