Sousedé ji varovali, aby nevstupovala do bytu staré paní. Když to udělala, naskytl se jí pohled na velký nepořádek

Sousedé mladou ženu, zdravotní sestru, varovali, aby nechodila do bytu ke staré paní. Když to přesto udělala, naskytl se jí hrozivý pohled, který rozhodně nečekala.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

V dnešní době si lidé bohužel čím dál méně všímají jeden druhého. Lucy, mladá zdravotní sestra a matka 14leté dcery, to ale chtěla změnit a navštívit opuštěnou starou paní. Sousedé ji od toho odrazovali, ale ona se do bytu přesto vydala. Když otevřela dveře, čekalo ji něco naprosto strašného.

Pracovala se starými lidmi

Lucy se do panelového domu přistěhovala teprve nedávno. Ve své práci se dlouhodobě věnovala starým a mentálně postiženým lidem, kterým se snažila maximálně pomoci zlepšit kvalitu jejich života. Když se dozvěděla, že na jejich patře žije opuštěná stará paní, začala se vyptávat sousedů, jak se věci mají.

Chovala se odtažitě

Sousedé Lucy o staré ženě řekli, že se vždy držela od lidí stranou a chovala se odtažitě, proto nemá smysl k ní do bytu chodit. Lucyina snaha se s ní sblížit by mohla přijít vniveč. Mladá žena o tom večer dlouho přemýšlela, ale nakonec se k paní rozhodla druhý den ráno vypravit. Byla si vědoma, jak je pro některé seniory těžké žít tak osaměle.

Přivítal ji hrozný pohled

To, co uviděla po otevření dveří do chodby, ale rozhodně nečekala. Byt byl v hrozných podmínkách, stará paní spala na matraci položené na zemi, její nábytek byl zcela zničený, lednice ve strašném stavu a v podstatě prázdná. Stařenka zde pravděpodobně neuklízela dobrých 10 let, jelikož na to zdravotně nestačila. Téměř nemohla chodit a na úklid neměla sílu.

Rozhodly se okamžitě pomoci

Lucy se s paní domluvila, že jí byt spolu s dcerou pečlivě uklidí, a tak se také stalo. Úklidem strávily asi 60 hodin, ale výsledek stál opravdu za to, stejně jako dojatý výraz stařenky. Rozhodně nečekala, že pro ni někdo udělá tak dobrý skutek. Její vlastní rodina o ni neměla zájem a několik let nebyli vůbec v kontaktu.

iZdroj fotografie: Piqsels

Zvedla se vlna solidarity

Lucy sdílela příběh této stařenky na facebooku a zanedlouho se ozvalo mnoho lidí z okolí s tím, že staré paní pomohou s nákupem, nebo jí přivezou svůj nábytek. Je to nádherný důkaz toho, že lidé by si měli pomáhat, a ne se od sebe izolovat. Společně se totiž problémy řeší mnohem snadněji.

Jak byste se zachovali v situaci mladé ženy?

Zdroj: Bridoz
Diskuze Vstoupit do diskuze
106 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Luštěniny ani kyselé zelí nemusí nadýmat. Klíč je ve správné přípravě
Události247.cz
Události247.cz
Špatná zpráva pro Putina: Tisíce Rusů si dobrovolně volají s Ukrajinci a prosí je o pomoc
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Babská rada nad zlato: Nápoj se skořicí a zázvorem pročistí střeva během 3 dnů. Kromě toho začne ubývat tuku na břiše
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Proč je ženám pořád zima? Pro zimomřivost je více předpokladů, problém spočívá v hormonech