Záhadná krabice ležela na letišti 7 dní bez povšimnutí. Její obsah všechny překvapil. Ostraha nevěděla, co dělat

Tato krabice ležela na letišti celý týden, dokud ji někdo konečně neotevřel. Ovšem to, co se našlo uvnitř, předčilo všechna očekávání.
i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Tato záhadná dřevěná krabice ležela na letišti celý týden, než si jí vůbec někdo všiml. Do té doby jí nikdo velkou pozornost nevěnoval. Ovšem 7. den se pracovníci už rozhodli box uklidit. Když ho však otevřeli a uviděli jeho obsah, nemohli uvěřit vlastním očím. To, co bylo uvnitř, bylo opravdu překvapivé.

Neznámá dřevěná krabice z letiště

Zhruba před rokem se na letišti v Bejrútu objevila obyčejná dřevěná krabice. Není nic neobvyklého na tom, že lidi občas na letištích něco omylem zapomenou. Někdy se pro to vrátí a někdy jim to za tu námahu ani nestojí. Tentokrát si pro tento box týden nikdo nepřišel. Proto se rozhodlo o otevření a případném odstranění, aby nepřekážel v hale. Když však krabici otevřeli, všem spadla čelist.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Uvnitř mohlo být nespočet věcí. Všichni odhadovali obsah na nějaké jídlo, ovoce či bezcenné zboží. Na dně však byli tři tygři sibiřští. Tento druh překrásných zvířat je už pár let na pokraji vyhynutí. Mláďata tam ležela v tom, co sama vyloučila, v zápachu a bakteriích. Byla plná blech a dalších parazitů. Nebozí tygříci staří maximálně čtyři měsíce seděli v tomhle stavu bez vody a jídla už týden zavření v krabici.

Přeprava zvířat neproběhla podle plánu

Po otevření krabice a spatření obsahu všichni litovali, že to neudělali dříve. Ubohá mláďata byla vystrašená k smrti a zdravotní komplikace jim mohly být osudné. Avšak nikde na žádné stěně boxu nebylo napsáno, co se v ní ukrývá. I kvůli tomu nejspíše selhal plán jejich přepravy. Zvířat se totiž vzdala ukrajinská zoo, a tak měla být převezena do Damašku. Ovšem to se jim nepodařilo.


iZdroj fotografie: Se souhlasem Animals Lebanon

Z nějakého důvodu se na krabici zapomnělo a zůstala na letišti. Tato mláďata rychle vymírajících tygrů bylo potřeba za každou cenu zachránit. Okamžitě na pomoc přispěchala organizace pro záchranu zvířat a ihned od úřadů dostala povolení k péči o ně. V této chvíli už nebylo, co ztratit. Tygři potřebovali bezprostřední pomoc. Dokonce když je konečně vytáhli z jejich týdenního vězení, tak se všude rozlezli brouci a paraziti.

Tygr sibiřský je ohrožený a vymírající druh

Ještě před pár lety se tygrů sibiřských neboli ussurijských ve volné přírodě vyskytovalo sotva 6 desítek. Dnes je na tom tento druh už naštěstí mnohonásobně lépe a jedinců je již okolo 500. Tento nárůst jejich počtu byl hlavně díky vyvrácení různých mýtů o léčebných účincích jejich částí těla. Pytlačení bylo tedy silně potlačeno a pro nic takového už zabíjeni nejsou.


iZdroj fotografie: Se souhlasem Animals Lebanon

Jedinou výjimkou je dodnes Čína, kde bohužel stále ještě věří v zázračné účinky a i přes rizika pokut a vězení jsou zvířata dále zbytečně lovena. Tato tři mláďata z letiště se však díky okamžitému převozu do veterinární nemocnice podařilo nakonec zachránit. Díky specializované péči a vhodným očkováním jsou dnes již naprosto v pořádku, plná energie a těší se pevnému zdraví.

Zdroj: CBC

Diskuze Vstoupit do diskuze
139 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (80%) 752 hlasů
Nahlásit chybu
adbz.cz
Manželé vybudovali uprostřed lesa geniální dům, který svou krásou uhrane oči každého. Rodině poskytuje luxus milionové vily
Události247.cz
Česko začne očkovat třetí dávkou vakcíny. Podle dat z Izraele má ale většina lidí po jejím podání vedlejší účinky
JakZdravě.cz
Super polévka nabitá vitamíny posílí imunitu a chrání před virovými i bakteriálními onemocněními. Podzimní elixír zdraví
VědaŽivě.cz
Míváte noční můry? Pokud je to některý z následujících motivů, rozhodně ho neignorujte