Ráno v den porodu si dala na snídani loupáky. Lékaři na ní museli zavolat sociálku, teď varuje ostatní matky

Před krevními testy je seznam potravin, které raději nejíst. Této matce po testu před porodem skoro sebrali miminko, jen na základě snídaně.

i Zdroj fotografie: Pohled111 / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Svůj příběh se rozhodla veřejně sdílet na svém profilu na sociální síti TikTok. Řeč je o mladé matce, které se stala před porodem naprosto bizardní věc. Kdyby dopředu věděla, jaké problémy a starosti jí volba snídaně způsobí, rozmyslela by si ji dvakrát. Myslí si, že by měla před stejnou hloupostí varovat i ostatní nastávající maminky, aby je ušetřila nepříjemných starostí.

Test na drogy

Caitlyn se stala maminkou svého chlapečka druhého října. To, co tomu však předcházelo, ani v nejmenším neočekávala. Těhotenství probíhalo v pořádku. V předem stanoveném termínu se přihlásila do zvolené porodnice. Dopředu již věděla, že porod proběhne císařským řezem. Na tomto postupu se dohodla se svým ošetřujícím lékařem, který jej pokládal za nejvhodnější.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Před porodem musela podstoupit několik lékařských prohlídek. Součástí jedné z nich byl také standardní test na drogy. Nic, co by bylo neobvyklého či mimořádného. Rodička byla přesvědčena, že jde o rutinní záležitost, víceméně si byla předem jistá naprosto čistým výsledkem. Sama k testování řekla: „Neměla jsem žádné obavy ani strach. Vůbec jsem nad tím nepřemýšlela.“

Loupáky s mákem

Další sled událostí popsala takto: „Vrátili se s výsledky a sdělili mi, že byl můj test pozitivně testován na opioidy.“ Žena namohla uvěřit zprávě, která ji zasáhla jako blesk zčistajasna. Její překvapení vyvolalo pochyby o testu u přítomné sestry, která se jí zeptala, zda nejedla mák. Otázka zněla poněkud zvláštně, ale Caitlyn si uvědomila, že ráno snídali loupáky s mákem.

Tato konzumace způsobila falešný pozitivní výsledek testu. Z lékařského hlediska bylo vše zdravotně v pořádku, avšak nemocnice musela navzdory okolnostem nahlásit případ úřadům na ochranu dětí. Ty provedly později v rodině několik prohlídek a sezení, aby si ověřily všechny okolnosti případu. Naštěstí z něj vyšla Caitlyn bez úhony, ale rozhodně to pro ni nebylo příjemné. Teď varuje ostatní rodiče, aby si dali pozor na to, co před porodem konzumují.

@caitlynmariericci #maternity #postpartum #postpartumrecovery #pregnancy #thirdtrimester #fyp #trending #viral ♬ original sound – Caitlyn Marie Ricci

Co dalšího byste před krevními testy neměli jist?

Diskuze Vstoupit do diskuze
150 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články