Parta mužů šla 6hodinou túru přes hory, aby zachránila zraněného psa. Když ho konečně našli, byl na tom hůř, než čekali

Odvážní muži podstoupili 6 hodin dlouhou túru přes vysoké hory, jen aby zachránili tohoto psa. Byl vážně zraněný a tohle byla jeho jediná šance.

opusteny-pes-hory i Zdroj fotografie: iStock
                   

Jedním z nejoblíbenějších míst na Tchaj-wanu je národní park Tarak. Pro turisty tady vzniklo velké množství penzionů, ze kterých můžou vyrážet na túry do hor. Na jednu takovou túru se vydala i dvojice mužů. Do hor šli ale s ušlechtilým cílem: museli odsud vysvobodit zraněného psa, kterého zde našla jiná turistka. Odvážné dvojici se to nakonec skutečně podařilo.

Pes byl v hrozném stavu

Když žena z jiného penzionu vyrazila na procházku, po pár kilometrech narazila na zraněného psa. Ležel v podomácku vyrobené kovové peci, a byl celý zakrvácený. Zděšená žena později odhalila, že zvířeti chybí přední tlapka. Později se ukázalo, že nebohé zvíře asi spadlo do některé z pytláckých pastí v tchajwanských lesích. Ženě bylo doporučeno, aby kontaktovala Seana McCormacka, místního nadšence pro záchranu zvířat.

Cesta vedla přes vysoké hory

Sean ihned po obdržení fotografie zraněného psa věděl, že musí jednat rychle. Zakreslil si do mapy cestu k psovi, jenže narazil na problém. Zjistil, že na místo nálezu psa vede cesta přes vysoké hory. Túra bude náročná a únavná, a proto si zavolal na pomoc svého kamaráda Rosse Tweedieho, který horskou oblast perfektně znal. Nebylo času nazbyt, krvácející pes totiž mohl za chvíli zemřít.

Pes nebyl na svém místě

„Byla to náročná túra, nikdo před námi podle mě nic takového nedělal,“ řekl později Ross. Pochod se naštěstí vydařil a po šesti hodinách chůze byla dvojice na místě. Jenže záhy zjistili, že pes není na místě, kde ho turistka předtím viděla. Po pár minutách ho našli vyděšeného pod hromadou starých stolů a židlí. Opatrně ho vysvobodili a vložili do velkého batohu, protože pes by takovou cestu nezvládnul.

Byl nutný zásah veterináře

Fenka, kterou později pojmenovali Sandy, si během cesty vůbec nestěžovala. Ukázalo se, že jde o klidné a přátelské zvíře, navzdory tomu, čím si prošla. Oba muži se v nošení batohu střídali, a po pár hodinách dorazili do vesnice pod horami. Jejich první cesta vedla samozřejmě k veterináři. Ten Sandy ihned amputoval zbytek přední tlapky, na kterou v budoucnu možná dostane protézu.

iZdroj fotografie: Pexels

Zvířeti našli milující domov

Stačilo jen pár minut, když muži sdíleli jejich příběh mezi své přátele. Po opuštění kliniky se Sandy dostala do milující náruče nového majitele a čekala na ní skvělá budoucnost. „Každý okamžik strávený záchranou Sandy a každá kapka potu se bohatě vyplatila,“ řekl nakonec k celé situaci zachránce Sean. Bez těchto dvou mužů by fenku potkal daleko smutnější osud.

Co říkáte na odvahu dvou zachránců?

Diskuze Vstoupit do diskuze
142 lidí právě čte
Zobrazit další články