Řidič autobusu z ničeho nic zastavil a popadl slepého muže. Netušil však, že ho cestující natáčí

Příběh Gena, který kvůli své cukrovce oslepl a dostal se do velkých potíží, naštěstí mu ohleduplný a všímavý řidič autobusu včas pomohl.

i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Genu Hubbardovi je 69 a nic mu nezabrání v tom, aby žil svobodný a nezávislý život podle svých představ. Posledních 20 let byl nadšený ze své práce, do které chodil i přesto že je slepý.

Člověk, který oslepne během života, často trpí depresemi. Musí se vše učit od znova, je pro něj těžké se i najíst příborem, obléknout se a orientovat se v prostoru. V orientaci těmto lidem pomáhá bílá hůl, která se používá po celém světě. Nejhorší pro ně je strach z neznáma. Čím je člověk starší tím je pro něj situace těžší.

iZdroj fotografie: Pexels

Gene přišel o zrak

Gene přišel o zrak kvůli cukrovce, od té doby prochází těžkým obdobím, ale nenechal se úplně odradit. Bylo pro něj strašně těžké zvládat každodenní jednoduché úkony, jako zavazování tkaniček, nakupování a zejména pak dopravu a orientaci ve svém okolí.

Rekonstrukce ulice

Situaci nepomohla ani skutečnost, že křižovatka na které byla autobusová zastávka, se právě v rekonstruovala. Kompletní přeměna tohoto místa, mohla ohrozit jeho život. Ztížila mu orientaci a tím se stal zranitelným.

iZdroj fotografie: Pixabay

Pokud se v jeho okolí něco změní, ztratí svůj orientační bod, díky kterému se neorientuje a jak říká, cítí se jako by byl uprostřed oceánu.

Gene ztratil orientaci

V den kdy přestavba začala byl Gene zcela bez orientace, nenašel svůj obvyklí bod, kterého by se mohl chytit a nemohl se dostat tam, kam potřeboval. Začal panikařit, protože nevěděl, kde se právě nachází a co se děje.

Muž měl ten den velké štěstí. Kolem zrovna projížděl ohleduplný řidič autobusu, který si všiml, že má velké problémy a panikaří. Řidič se rozhodl vzít vše do svých rukou. Zastavil autobus, vystoupil a spěchal, aby slepému muži pomohl. Od té doby mu pomáhá s přecházením ulice téměř každý den.

Gene byl moc rád, že mu někdo pomohl. Bůh ví co by se stalo kdyby mu nikdo nepomohl, ale měl štěstí v neštěstí a vše nakonec dobře dopadlo.

Zdroj: DailyMail

Diskuze Vstoupit do diskuze
70 lidí právě čte
Zobrazit další články