Slavné herečky, které se nebály obětovat svou krásu pro roli ve filmu. Ošklivé přeměny jsou až nechutné

Některé role ve filmu mohou být záporné a jejich představitelky nemusí být zrovna krásné. Tyto herečky umí zahrát cokoli a mnohdy obětují i svou půvabnou tvář.

i Zdroj fotografie: Uživatel DT Johnson / Creative Commons / CC BY
                   

Tyto herečky, které jsou jinak velice krásné, se nebály vzít filmovou roli, v níž je maskéři proměnili k nepoznání. Je až s podivem, že na to přistoupily, nicméně některé z nich se díky těmto rolím staly opravdu slavné. Všechny se ale do té své dokázaly náležitě vžít a zahrát ji bravurně.

Helena Bonham Carter jako Belatrix

Tato charismatická herečka se nikdy nebojí jít do své role naplno. Můžete jí znát především z filmů o Harrym Potterovi, v nichž si zahrála zlou a šílenou čarodějku Belatrix Lestrange. Ve filmech předvedla svůj výjimečný herecký talent. Její schopnost vžít se do každé role je obdivuhodná. Ani vzhled ji nerozhází, přestože je někdy opravdu šílený a skryje její půvab.

Jodie Foster ve snímku Hotel Artemis

Jodie můžete znát z mnoha slavných filmů, například z Mlčení jehňátek z roku 1991. Ve snímku Hotel Artemis si zahrála hysterickou ženu s rozcuchanými šedými vlasy a nateklými víčky. Její vzhled byl opravdu děsivý, ale do své role se vžila skvěle a zahrála ji jako vždy na jedničku.

Christina Ricci a Charlize Theron

Christinu si možná pamatujete jako malou holčičku s černými copy z filmu Addamsova rodina. Od té doby se mnohé změnilo a vyrostla z ní opravdu krásná žena. Ve filmu Zrůda z roku 2003 hraje lesbickou přítelkyni vražedkyně Aileewn Wuornosové. Její proměna ve filmu je opravdu dechberoucí až děsivá. Vlasy má střižené na krátko a nemá make–up. Její přítelkyni si zahrála právě Charlize, která kvůli své roli musela přibrat. Po zásahu maskérů navíc její obličej byl k nepoznání.

Sarah Paulson jako vulgární host hotelu

Na rozdíl od seriálu Mrs. America, kde si zahrála krásnou ženu v domácnosti, se v seriálu American Horror Story proměnila ve vulgárního hosta hotelu, který má opravdu temnou osobnost. Hraje drogově závislou Sally, jež má opravdu nevkusný make–up, příšerné oblečení a ještě horší chování.

Maryl Streep jako bezdomovkyně Helen

Maryl Streep můžete znát jako skvělou Mirandu Priestly z filmu Ďábel nosí Pradu. Ve filmu Jako nepoddajný plevel si zahrála nemocnou bezdomovkyni Helen Archer, v níž by ji většina lidí ani nepoznala. Za svoji hereckou kariéru dokázala, že jí žádná role není cizí a dokáže zahrát cokoliv. Za své výkony byla oceněna i několika významnými cenami.

Jejich proměny jsou mnohdy fascinující. Chvála samozřejmě patří i maskérům, kteří svou práci odvádí velmi dobře. Je opravdu neuvěřitelné, že se pro svou roli dokáží obětovat. Mnohdy nejde pouze o vzhled, ale každá role má i svá specifika, která ony musí splnit.

Zdroj: DailyMail

Diskuze Vstoupit do diskuze
103 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Prostor 108m² podkrovního bytu využili do posledního centimetru: Dominantou jsou mohutné dřevěné trámy
Události247.cz
Události247.cz
Meteorologové: Menší ochlazení potrvá jen chvíli, pak Česko čekají příjemné letní teploty
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Srovnání menstruačních pomůcek – co říkají gynekologové?
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Nejtěžší optická iluze na světě poprvé na českém internetu: Najděte skrytého motýla do 13 sekund