Dívka natáčející opici v zoo dostala nečekanou ránu. Šimpanz jí mrštil láhev s vodou přímo do obličeje

Mladá dívka se při návštěvě zoo rozhodla natočit video skotačícího šimpanze. To ještě netušila, že si z tohoto výletu odnese zranění oka.

Šimpanz ve výběhu i Zdroj fotografie: KKPCW / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Zoologické zahrady se nacházejí v mnoha městech po celém světě. Někteří lidé, především ochránci přírody, tato zařízení odsuzují, protože je to pro ně týrání zvířat. Podle nich mají žít zvířata ve svém přirozeném prostředí. Například lev, který má být v teple, nepatří do zemí, kde je zima a sníh. Mnoho lidí však ZOO miluje, rádi se chodí dívat na různé druhy zvířat, která by nikdy na vlastní oči nespatřili. A také pro děti je to velmi naučné a ohromující. Málokdo se však zamyslí nad tím, jak se v takovém prostředí cítí právě zvířata.

Šimpanz dívce způsobil zranění oka

V čínské zoologické zahradě Nanning došlo k nepříjemné situaci. Mladá dívka se se svou matkou rozhodla navštívit tuto zoo, aby si prohlédly zvířata a udělaly si zároveň krásnou procházku. Tato dvojice si návštěvu velmi užívala, ovšem až do osudného incidentu, který se jí přihodil. Máma s dcerou zrovna procházely kolem výběhu šimpanzů, kde je jeden z lidoopů zaujal. Proto se rozhodly na chvíli zastavit a podívat se na něj.

láhve s vodou iZdroj fotografie: Pexels

Nezletilá dívka, jejíž věk není znám, vytáhla svůj mobilní telefon a opici začala natáčet. Šimpanz stále poskakoval ze strany na stranu a vypadal dost nepříčetně. Z ničeho nic popadl láhev s vodou, která ležela na zemi v jeho výběhu, a mrštil s ní. Flaška prudce letěla vzduchem, zasáhla dívku přímo do obličeje a způsobila jí zranění oka. Krvácela v obličeji a plakala. Byla v obrovském šoku, mobil jí upadl na zem a roztříštil se.

Incident rozbouřil sociální sítě

Bližší informace k jejímu zranění nebyly zveřejněny, ale mluvčí zoo v Nanningu uvedla, že se tento případ vyšetřuje, ale bohužel se nemohou vyjádřit, dokud případ nebude uzavřen. Nikdo ani nepodal vysvětlení k tomu, jak se vlastně láhev plná vody do opičího výběhu dostala. Pravděpodobně ji tam hodil někdo z návštěvníků zoologické zahrady, což mohlo agresivního šimpanze rozzlobit a vyburcovat k tomuto činu.

šimpanze ve výběhu iZdroj fotografie: Pexels

Incident vyvolal na sociálních sítích bouřlivou debatu. Bylo totiž zveřejněno video, které opičí útok zachytilo. Někteří obviňovali turisty z mučení lidoopa. Jiní uživatelé internetu zase tvrdí, že tvor představoval hrozbu pro lidi, a žádají, aby jej pracovníci zahrady zavřeli do klece a nepouštěli do volného prostoru. Po tomto zážitku byl však nedávno zaznamenám ve stejné zoo další podobný incident.

Nejednalo se o jediný takovýto případ

Jedna z návštěvnic stála před bezpečnostním plotem umístěným kolem celého opičího výběhu a pozorovala šimpanze. Když procházela po obvodu, lidoop se rozběhl a začal po ní házet bahenní bomby. Naštěstí minul, ale záběry zveřejněného videa ukazují, že se trefil do jiné osoby, jež nestačila včas uhnout. Žena, která na sociálních sítích tento zážitek popisovala, uvedla, že ji opice pronásledovala kolem výběhu. Nakonec se dotyčná musela ukrýt za zdí, aby mohla vše natočit zpovzdálí. I tak ji ale šimpanz málem bahnem zasáhl.

Jak bude zoo v Nannigu tyto incidenty řešit, není zatím známo. Je však nutné, aby nějakým způsobem předešli dalším možným opičím útokům. Je zcela jasné, že je opice agresivní a může zaútočit prakticky kdykoli a na kohokoli. Otázkou zůstává, co k takovému chování šimpanze vede. Oba incidenty můžete vidět na přiloženém videu.

Co říkáte na tento incident?

Zdroj: DailyMail
Diskuze Vstoupit do diskuze
80 lidí právě čte
Zobrazit další články