Zpěv mu pomáhá zapomenout na šikanu. V soutěži ČSMT předvedl písničku Každý je unikát a dostal 4krát „ano“

Ačkoliv k němu osud nebyl vždy vstřícný, mladý chlapec se nenechal ničím zastrašit a přihlásil se do Česko Slovensko má talent. Možná právě tady začala jeho úspěšná kariéra.

i Zdroj fotografie: S vědomím FTV Prima
                   

Mnoho dětí je ve škole či u příležitosti volnočasových aktivit vystavováno posměškům, nadávkám nebo přímému domácímu násilí. I když bývají rodiče spolu s učiteli vůči takovým případům obezřetní a viditelných zranění si dozajista všimnou, děti samy často nechodí s pravdou ven. Ve stejné situaci byl tento mladý účastník soutěže Česko Slovensko má talent.

Na pohled usměvavý chlapec

Už když se svou maminkou Adam Makovič přišel na místo celé akce, působil na členy štábu a zaměstnance jako veselý a optimistický hoch. Když však přišlo po představení se na řadu téma školy, vehnaly se mu slzy do očí. Se skloněnou hlavou nebyl schopen dál odpovídat na otázky, a tak matka sdělila do kamery jeho strastiplný příběh za něj.

Ve škole byl vystavován šikaně

Už ze začátku bylo jasné, že jeho spolužáci zkrátka zneužívají Adamovy poctivosti a milého ducha. Házeli na něj své školní povinnosti a za zástěrkou kamarádství jej podněcovali k nepravostem. Když se Adam chlapcům vzepřel a jejich sobecké záměry si uvědomil, přestoupili na jinou taktiku. Nutili Adama dělat za ně například prezentace do výuky pod výhružkou toho, že jej při odmítnutí zmlátí.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Počkali si na něj a zaútočili

Po škole na něj čekali na autobusové zastávce a tam se na Adama vrhli. Mlátili ho hlava nehlava a Adam se neměl jak bránit. Další den se matce vymluvil na nevolnost a odmítl jít do školy. Před kamerou prozradil, že se bál toho, že by tím věci jen zhoršil. Matce to ale ihned přišlo zvláštní a po chvíli přemlouvání z něj celý příběh dostala.

Všechno se nakonec vyřešilo

Matka Adama kontaktovala třídní učitelku a diskrétně se s ní domluvila na řešení této šikany. Po zásahu učitelky se chlapci sice necítili provinile, ale šikana ustala a k podobnému problému již nedošlo. Adam se tak zotavil, a dokonce se rozhodl splnit si svůj sen. Na zpěv si vybral píseň Unikát od Márie Čírové, jelikož se našel v textu této skladby a myslel, že by měl všem předat zprávu o tom, jak důležité je být jedinečný a vážit si sám sebe.

Zahodil trému a vstoupil na pódium

Už při setkání s moderátory v zákulisí bylo očividné, že je nervózní. Oba moderátoři i jeho matka tam však byli pro Adama a podpořili jej, co to jen šlo. Také porota a publikum překypovaly pozitivní energií a Adam se díky tomu uvolnil. Svůj příběh sdílel také se všemi v sále, a i když měl na krajíčku, zahnal všechny slzy z tváře a dal se do zpěvu.

Zpěv mikrofon iZdroj fotografie: Depositphotos

Diváci nadšeně tleskali do rytmu

Už při nápěvu prvních pár tónů bylo jasné, že je Adam skutečný zpěvák. Jeho melodický hlas i všem známá písnička rozpohybovaly diváky i porotu, a tak se všichni přidali tleskáním do rytmu. I přes pár falešných přešlapů z nervozity celé vystoupení zvládl na jedničku a poté, co po potlesku a čtyřech veselých „Ano!“ opustil pódium, vpadl matce do náručí. Nakonec si splnil svůj sen.

Jaká je Vaše zkušenost se šikanou?

Diskuze Vstoupit do diskuze
97 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Túje zhoustnou a porostou jako nikdy předtím. Stačí jim dopřát mykorhizní roztok a sílu budou čerpat z hub
Události247.cz
Události247.cz
Naftová a benzínová auta budou nadále jezdit, a to i přes zákaz EU. Podmínka pro jejich používání ale bude likvidační
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Čas natrhat kopřivy: Domácí kopřivový olej pomůže na bolest kloubů a zmírní zánět
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Pod zákopy 1. sv. války probíhaly kruté bitvy v podzemí. Většinou bývalí horníci se snažili nepřítele podkopat