Královská chůva musí kromě splnění základních požadavků mít i kurz sebeobrany a speciální školu, výplata tomu však odpovídá

Neviditelná, ale nepostradatelná – tak by se dala charakterizovat chůva britských královských dětí. Zjistěte, s kým tráví děti Williama a Kate většinu svého dne.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Britská královská rodina patří mezi nejsledovanější osobnosti planety. Zraky veřejnosti jsou ostře upřeny nejen na prince Wiliama a na princeznu Kate, ale také na jejich děti – George, Charlotte a Louise. Možná, že Vaší pozornosti ale dosud unikla královskou chůva. Ačkoliv se královská rodina přísně snaží střežit její soukromí, některá zajímavá fakta z jejího života se přece jen podařilo zjistit.

Inzerát na chůvu

Kate a William byli dlouho přesvědčeni o tom, že nebudou chůvu pro své děti potřebovat. Po narození prince George ale nakonec požádali o výpomoc jednu z bývalých služebných královny Alžběty II. Postupem času však dospěli k názoru, že potřebují ženu na plný úvazek. Na místo královské chůvy bylo vyhlášeno přísné výběrové řízení, z něhož nakonec vítězně vyšla Maria Teresa Turrion Borrallo. Zdá se, že zaměstnankyně i zaměstnavatel jsou v pracovním vztahu spokojeni. Maria Teresa pečuje o královské děti již 8 let.

Umí sebeobranu i rychle jezdit autem

O samotném soukromém životě Marie Teresy toho není příliš známo. Vystudovala speciální školu Norland College ve Spojeném Království, která je široce známá pro své školení chův, zdravotních sester a dalších odborníků na péči o děti. Jde o vůbec první vzdělávací zařízení nabízející školení v oblasti péče o děti. Součástí výuky je kromě klasických předmětů, jako jsou společenské vědy, historie a literatury, také bojová umění, a kurzy sebeobrany a rychlé jízdy autem. Školné se pohybuje okolo 19 000 dolarů za rok.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Klíčové postavení v královské rodině

Tato žena, která má každodenní péči o královské děti na starost, je v podstatě i členem královské rodiny. Bydlí s nimi v královském paláci v Kensingtonu a doprovází je na většinu služebních cest i na dovolené. Její španělský původ jí dopomáhá k tomu, že všechny královské děti učí španělsky. Odměnou za její bezchybně odvedenou práci je nejen prestiž být součástí tak impozantní jednotky, jakou královská rodina je, ale samozřejmě i výplata – ta činí okolo 75 000 liber za rok, tedy asi 2 120 000 Kč.

Nakolik jsou podle vás požadavky na královskou chůvu relevantní?

Zdroj: Papilot
Diskuze Vstoupit do diskuze
125 lidí právě čte
Zobrazit další články