Tři sestry se společně dožily více než 100 let. Všechny dodržují stále stejné zásady pro dlouhý, šťastný a zdravý život

Žena právě oslavila 100. narozeniny. Na oslavě tohoto životního jubilea nechyběly její sestry, kterým je neuvěřitelných 102 a 104 let.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Představte si, že slavíte již 100. narozeniny a stále nejste nejstarším členem rodiny. Frances Kompusová byla technicky vzato stále dítětem, když sfoukla svíčky na narozeninovém dortu už po sté. Vedle ní totiž seděly její dvě starší sestry –⁠ 104letá Julia Kopriva a 102letá Lucy Pochopová. Všechny ženy byly samozřejmě centrem pozornosti a není divu.

Byly si vždy velice blízké

Všechny tři sestry vyrostly na farmě Beardsley v Kansasu a vždy měla jedna druhou. Frances prozradila, že musela každý den běhat, aby dohnala své starší sestry na cestě do školy, která byla od farmy dost daleko. Vzpomínala na to, jak se často se sestrami zastavovaly u potoka, chytaly žáby a dávaly si je do kapsy. Jejich dětství údajně nebylo nudné, ale také v něm nechyběla zodpovědnost. Dívky musely pomáhat na rodinné farmě se vším, co bylo potřeba.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Některé dny dokonce trávily na traktoru. „Otec neměl moderní stroje,“ říká Frances. Své povinnosti prý ženy braly s nadhledem a nenechaly si zkazit své dětství. Mají na něj jen ty nejlepší vzpomínky. Sestry vyprávěly, že měly husy na hraní a kohouty braly jako domácí mazlíčky. Jejich maminka dokonce sama porážela prasata. Rodina nikdy nejedla nikterak přepychově, ale dokázala si obstarat své vlastní jídlo ze svých zdrojů a vystačit s tím.

Prozradily tajemství jejich dlouhověkosti

Podle Frances to bylo dobré stravování, co jim pomohlo žít zdravý a dlouhý život. Navíc se po celý život všechny sestry hýbou a stále se snaží být společenské. Julie má na prvním místě víru a projev vděčnosti svým rodičům a prarodičům. Sestry se ještě více sblížily s přibývajícím věkem. Každý večer společně hrají karty nebo domino a jedna druhou podporují, to pro ně vždy bylo velmi důležité. Nejen v mládí, ale po celý dlouhý život.

Sestrám se říkávalo Tři mušketýři, protože byly stále spolu. Podle Valyne, dcery Lucy, je neuvěřitelné, jak ženy dokázaly vždy držet při sobě a zůstat v životě druhých. I v tomto pokročilém věku jsou sestry pořád spolu a mohou trávit svůj volný čas společně. Jejich úžasný vztah by měl být příkladem a je krásné, že se všechny tři dožily takto požehnaného věku. Podívejte se, jak si sestry užívaly oslavu 100. narozenin.

Jaký je váš recept na dlouhověkost?

Zdroj: KSNTV

Diskuze Vstoupit do diskuze
71 lidí právě čte
Autor článku

Lucie Mašínová

Mou velkou zálibou jsou životní příběhy. S více než 8 lety zkušeností, sdílím s čtenáři nejen fakta, ale i svůj jedinečný pohled. Mé články jsou směsicí emocí, která nikoho nechává chladným. Vstupte do mého světa a připravte se na nezapomenutelnou jízdu skrze slova a příběhy.

Zobrazit další články