„Sestra se chystala zasnoubit na mé svatbě, rozhodla jsem se ji proto nepozvat. Je to můj den,“ obhajuje radikální řešení nevěsta

Nastávající nevěsta zakázala své vlastní sestře, aby se zúčastnila svatby. Důvodem měla být žádost o ruku, kterou měl její přítel v plánu, což by na sebe strhlo veškerou pozornost.

i Zdroj fotografie: Pohled 111/ Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0
                   

Svatba je velká událost, která spojuje lásku dvou lidí navěky. Není tedy žádným překvapením, že nevěsta a ženich chtějí mít vše perfektní do posledního detailu, ideálně bez jakýchkoli komplikací, nepříjemných situací a hádek. Svatba by měla být plná radosti, tance a štěstí. S tímto svatebním dnem to bylo ale trochu jinak. Paní Simona K. z Pardubic se s námi podělila o svůj příběh, který rozděluje lidi na dva tábory. Zakázala své sestře, aby se zúčastnila její svatby, protože ji zde chtěl její přítel požádat o ruku. Nechtěla, aby na sebe strhli všechnu pozornost.

Vše bylo předem domluvené

Paní Simona K. byla radostí bez sebe a nemohla se dočkat velkého dne, kdy řekne svému milovanému ANO. Všechno šlo jako po drátkách, přípravy byly v plném proudu a zdálo se, že nic nemůže narušit tolik očekávaný svatební den. Ale jak už to tak s plány bývá, málokdy se dodrží do posledního detailu. Tentokrát nastal zádrhel v podobě nevěstiny sestry. Moje sestra přišla s neobvyklou prosbou. Žádala mě, zdali je možné, aby ji její přítel požádal přede všemi o ruku,“ vypráví paní Simona K.

Vyhrožovala zničením šatů

„Samozřejmě jsem jí odpověděla, že ne, protože naše svatba je náš den, ne její. O ruku ji může požádat až potom. Jenže najednou mě začala přemlouvat, ptala se mě pořád dokola, pokaždé jsem řekla ne. Když už to bylo k nevydržení a zeptala se mě snad po padesáté, nejenže jsem znovu řekla ne, ale zrušila jsem jeho pozvání na svatbu. Myslela jsem, že od té doby bude klid, ale moje sestra mi začala vyhrožovat zničením svatebních šatů, pokud nevyhovím jejímu přání.“

„Dokonce tvrdila, že svého přítele propašuje na svatbu. Chtěla, aby u toho byla celá rodina. Tak jsem zrušila i její pozvání. Za pár dní jsem obdržela několik telefonátů od svých příbuzných, že jsem bezcitný člověk, protože jsem své sestře zlomila srdce, je celá uplakaná, že neuvidí svou malou sestřičku se vdávat. Prý jsem měla vyhovět jejímu přání.“ Svůj příběh pak sdílela na sociálních sítích, aby si přečetla i názory nezaujatých lidí.

Přípitek šampaňským iZdroj fotografie: Freepik
Je krásné, když na svatbě vše probíhá dle plánu. Obvykle se ale vynoří nějaký ten zádrhel

Na internetu získala zastání

Když se zraněná nevěsta podělila o svůj příběh, od většiny uživatelů internetu pochopení a soucit. „Nepláče, protože vás neuvidí se vdávat, pláče, protože jí bráníte, aby váš svatební den byl celý o ní,“ stálo v jednom z komentářů. Tato nevěsta však není jediná, která se rozhodla zakázat své sestře vstup na svatbu. Stávají se i takové situace, kdy nevěsta nechce, aby se její sestra zúčastnila dne D, pokud si nepřevlékne šaty, které odhalují až příliš – o jednom takovém případu psal server DailyMail.

Svatby jsou sice radostnou událostí, ale zařídit, aby vše proběhlo v pořádku od příprav přes samotný obřad až po hostinu, to je někdy nadlidský úkol. Dát dohromady tak početnou skupinu různých lidí se zkrátka málokdy obejde bez menších či větších konfliktů. I my v DámskémDeníku jsme již několikrát psali o zničených svatbách kvůli chování některých příbuzných, a to například o tchyni, která zničila nejenom svatbu, ale i manželství. Bohužel vždy nejvíce trpí nevěsta se ženichem.

Co si o celé situaci myslíte vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
89 lidí právě čte
Autor článku

Radka Dobešová

Zobrazit další články