Všímavá servírka zachránila chlapci život: Nebýt jí, bůh ví, jak by to skončilo. Díky detailu přišla na to, že mu vlastní rodiče ubližují

Servírka si všimla hned několika signálů, které ukazovaly na fakt, že chlapec doma zažívá peklo.

Servírka drží platební kartu i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Po celém světě lidé páchají ohavné činy, kterým bohužel ostatní dokáží přihlížet, aniž by jakkoli zasáhli. Mnoho jedinců projde kolem člověka, který prosí o pomoc nebo se očividně nachází v bezvědomí, ale ani je nenapadne mu jakkoli pomoci, nezavolají ani záchrannou službu či policii. Takto se naštěstí nezachovala servírka, díky jejíž všímavosti dostal chlapec šanci na lepší život.

Chování čtyřčlenné rodiny jí přišlo podivné

Mladá žena jménem Flavaine pracuje jako servírka už několik let. Svou práci má ráda, jelikož denně přijde do styku s mnoha lidmi. Někteří z nich se jí svěřují se svými problémy, přičemž ona je s nadšením vyslechne a následně se jim snaží poradit či je alespoň povzbudit. Ani ve snu by ji ale nenapadlo, že se z ní jednou stane hrdinka, která svým činem zachrání život malému chlapce.

Když měla mít na Silvestra volno, její kolegyně náhle onemocněla, a tak za ni Flavaine vzala směnu. Zpočátku to vypadalo, že se nebude dít nic zvláštního, ovšem když dovnitř vstoupila čtyřčlenná rodina, servírce se na nich něco nezdálo. Počkala, až si vyberou jídlo, a šla je obsloužit. Překvapilo ji, že otec objednal pokrm pouze pro sebe, manželku a dceru, nikoli pro syna, jak píše i web Mirror. Číšnice se zeptala, zda bude jíst i chlapec, muž však odpověděl, že se nají až později doma.

Neváhala a přivolala pomoc

Flavaine se tedy více nevyptávala, ale zkoumavě si chlapce prohlédla. Všimla si, že má pod okem a na rukou modřiny a uprostřed čela hluboký šrám. Nezdálo se jí to, a tak na kousek papíru napsala vzkaz, s nímž se postavila za oba rodiče a jehož znění cituje i web NYpost. Stálo na něm: „Potřebuješ pomoct?“ Když jedenáctiletý hoch jemně přikývl, věděla, že musí jednat. Zavolala okamžitě policii, která byla na místě během pár minut. Při výslechu vyšlo najevo, že rodiče syna dlouho trápili.

smutný chlapec iZdroj fotografie: Freepik

Jak se ukázalo, muž byl jeho nevlastní otec, ovšem chlapci ubližoval nejen on, ale i vlastní matka. Obviněni proto byli oba dva, následně také odsouzeni. Soud je shledal vinnými. Jejich dětem se tak velmi ulevilo a díky statečné a všímavé servírce dostali šanci na nový život. Flavaine se tak stala hrdinkou. Projevila soucit, stejně jako číšnice, která se neštítila obsloužit bezdomovce, což se jí, jak jsme na DámskémDeníku již psali, vyplatilo.

Jak byste se na jejím místě zachovali vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
142 lidí právě čte
Zobrazit další články