Stařenka si myslela, že mluví se svou vnučkou. Kvůli tomu přišla o více než 700 tisíc korun

Nešťastná událost potkala starou ženu z Polska, která kvůli své důvěřivosti naletěla podvodníkům, a přišla tak o všechny své peníze.

smutná žena i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Dnešní doba je plná různých podvodů a nástrah, které jsou aplikovány především na staré lidi důchodového věku. Podvodníci totiž vědí, že jsou senioři velmi důvěřiví a lehce se nechají napálit. Takoví zločinci často využívají strachu svých obětí o své blízké, vymýšlejí si různé příběhy a historky, aby z nebohých stařečků vymámili nemalý finanční obnos. Často se jim to bohužel podaří. Stejně jako u polské ženy, která podvodníkům poskytla veškeré své úspory.

Údajná vnučka volala s historkou o autonehodě

Obětí podvodníků se stala dvaaosmdesátiletá žena žijící v Józefówe v Mazowském vojvodství. Jednoho dne jí zazvonil telefon, který stařenka bez váhání zvedla. Byla ráda, když jí někdo zatelefonoval, protože se alespoň necítila tak sama. Ve sluchátku se ozvala její vnučka, která byla falešná, jak se později ukázalo. Dívka vyprávěla ženě historku o autonehodě. Prý způsobila dopravní nehodu a hrozí jí vězení.

Stará dáma byla v šoku a o svou vnučku se velice bála. Měla ji moc ráda, proto nechtěla, aby se potýkala s jakýmikoli problémy. Dívka jí řekla, že potřebuje okamžitě 180 000 PLN, což je v přepočtu přes 900 tisíc korun. Tato částka jí měla pomoci se vyhnout soudu a případnému zatčení. Otřesená seniorka odpověděla, že tak vysokou částku nemá. V tom se v telefonu ozval další ženský hlas, který měl patřit policistce. Ta ženě sdělila, že její vnučce pomůže se všemi formalitami, když se jí podaří peníze sehnat.

Seniorka přišla o více než 700 000 Kč

Údajná policistka ženu požádala, aby sbalila všechny nasbírané peníze a cennosti do tašky, kterou si u ní brzy osobně sama vyzvedne. Důvěřivá babička se řídila pokyny a provedla vše tak, jak jí bylo řečeno. Tím přišla o hotovost v celkové výši kolem 450 000 Kč a cennosti a předměty v hodnotě přesahující 250 000 Kč. Případem se již zabývá policie, která celou věc vyšetřuje.

seniorka telefonuje iZdroj fotografie: Depositphotos

Policisté také apelují na všechny, aby byli opatrní v případě jakýchkoli rozhovorů s cizími lidmi. Pokud se vás nebo vašich blízkých někdo zeptá na podrobnosti ze soukromého života nebo držení cenných věcí, je to signál, že mluvíte s potenciálním podvodníkem. V takových situacích okamžitě hovor ukončete. Vůči podobným podvodům jsou obzvláště zranitelní a ohrožení senioři. Je třeba je stále upozorňovat na číhající nebezpečí a vysvětlit jim, jak se v případě, že je někdo požádá o velké množství peněz, nejlépe zachovat.

Jak byste se v takové situaci zachovali vy?

Zdroj: o2
Diskuze Vstoupit do diskuze
56 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Ocet má na zahradě 3 způsoby uplatnění: Proti plevelu, škůdcům i jako čistič
Události247.cz
Události247.cz
Konsolidační balíček dostává svou podobu, předčasný důchod bude zřejmě minulostí
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Superpotravina med: Potravina plná vitamínů pomůže nejen na nachlazení
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Jaký je původ tajemného Čupakabry: Někteří zastávají teorii, že jde o výsledek mimozemského genetického inženýrství