Senior si myslel, že ho šálí zrak, když přišel výsledek testu DNA. Pak začal postupně odkrývat hluboko pohřbené rodinné tajemství

Senior si byl celý život jistý, kým vlastně je, jeho představa se však najednou zhroutila jako domeček z karet. Stačil k tomu jeden test DNA.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Obyčejný test DNA změnil muži život. Na začátku byla pouhá zvědavost. Chtěl prostě zjistit víc o rodinné historii a lépe poznat svůj rodokmen. Neměl už žádné starší příbuzné, kteří by o tom mohli vyprávět. Rozhodl se, že si nechá udělat test DNA. Sliboval si od toho, že třeba zjistí, jaké nemoci v rodině byly, ale to, co nakonec zjistil, ho velmi zaskočilo.

Myslel si, že je test chybný

Když dorazily výsledky testu, osmašedesátiletý Peter Robbins na ně nevěřícně koukal. Namísto odpovědí se mu v hlavě vyrojily další otázky. Pomyslel si, že se někde musela stát chyba. Rozhodl se, že si test nechá udělat ještě jednou u jiné laboratoře. Ten se však shodoval s tím prvním. Před očima seniora se začalo odkrývat rodinné tajemství. Začal pochybovat o celém svém životě.

Výsledky testu nečekaně odhalily, že Peter není biologickým synem svých rodičů. „Teprve v 68 letech jsem se dozvěděl, že jsem adoptovaný. Nikdo mi to ani neřekl,“ neskrýval překvapení senior. Když se z šokující zprávy vzpamatoval, začal pátrat na genealogických webech po svém původu. Po mnoha měsících usilovného hledání se na něj usmálo štěstí v podobě ohromujícího objevu.

Našel dva mladší sourozence

Seniorovi se podařilo najít příbuzné. Dokonce šlo o vlastní sourozence Skipa Eubanka a jeho sestru. Peter je kontaktoval. Informace o tom, že mají nevlastního bratra, je zaskočila. „Byli jsme v šoku. Sestra mi okamžitě řekla, že tomu nevěří, že potřebuje důkaz,“ vypráví Skip. To nakonec nebylo tak těžké. Peter našel svůj rodný list, v němž bylo uvedeno, že se narodil stejně jako jeho dva sourozenci Margaret Ann Gibsonové.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Nikdy předtím svůj rodný list nepotřeboval. Kdyby se do něj podíval dřív, zjistil by, že tam jsou uvedená jiná jména rodičů, než byli ti, kteří ho vychovali. Ale neudělal to. O tom, že je adoptovaný, se tak dozvěděl náhodou o 68 let později. Biologická matka sourozenců už zemřela, takže jim nemohla vyprávět, proč Petera dala k adopci a proč o jeho existenci zbylým dvěma dětem neřekla.

Svobodná matka dala chlapce k adopci

Nezbývalo nic jiného než se znovu dát do pátrání. Než matka tří sourozenců poznala otce Skipa a jeho sestry, měla poměr s jiným mužem. Bylo jí osmnáct, nebyla vdaná a otěhotněla. Aby se vyhnula veřejnému odsouzení, dala chlapce k adopci a už se o něm nikdy nezmínila. Byl to Peter. Mozaika rodiny byla poskládána. Došlo tedy i na setkání sourozenců. Když se uviděli, byli nejistí i dojatí zároveň. Objali se a pak si vyprávěli o svých životech.

Kdy je podle vás vhodné dozvědět se, že je člověk adoptovaný?

Zdroj: ThatsLife
Diskuze Vstoupit do diskuze
77 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Neobvyklá užití WD-40: Na počmáranou zeď, skvrny od lepidla, vodní kámen i proti ptákům
Události247.cz
Události247.cz
Léto plné nádherných výletů? Vsaďte na nekonečné hory
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
I slunečnicová semínka mají co nabídnout: Pomohou na záněty i krevní tlak
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Starověké stavby v arabské poušti odhalily pozůstatky dosud neznámých rituálů