Koupili si ta „nejlepší“ místa v letadle, ale když je viděli, čekalo je nemilé překvapení. „Nechali jsme se napálit“

Cestování letadlem je bezpečné a často i pohodlné. Kuriózní zážitek z jedné cesty má však pár, který seděl hned v první řadě.

Sedadla v letadle
                   

Cestování letadlem je v dnešní době dostupné široké veřejnosti. Můžete vybírat z bohaté nabídky letů, sami si zvolit, jaká linka je pro vás vyhovující, tedy v jaký čas, z jakého letiště a podle délky trasy také možnosti mezipřistání. Letadlo je i přes tragické nehody, které se bohužel stávají, stále nejbezpečnější způsob dopravy. Je dokonce až 62krát bezpečnější než cestování autem, píše web iDnes. Zajišťujete-li si letenky zcela sami, máte často možnost vybrat si i příslušná místa na palubě. To se ale nemusí vyplatit.

Pohodlné cestování

Jako každé cestování i to vzduchem může být náročné. „Já se vždycky musím usmát, když vidím při vstupu do letadla modelky v jehlách a minisukni a před nimi let přes půlku světa. Za mě je tedy pohodlí na prvním místě,“ napsala svůj názor paní Jaroslava M. z Pelhřimova. Netlačící oblečení patří i podle webu WestWing mezi jeden z tipů na cestování bez stresu.

Dále doporučují například online check-in, který notně zkrátí čekání na letišti a lelkování ve frontách. Rozhodně se vyplatí vzít si s sebou na palubu i něco pro pobavení, ať už oblíbenou knihu či sluchátka pro poslech hudby. Nezapomeňte také zkontrolovat stav baterie na všech zařízeních, která budete potřebovat, zpravidla tedy na telefonu či čtečce. V neposlední řadě si také můžete vybrat i svá sedadla.

První řada není vždy výhra

Dlouhé lety je možné si zpříjemnit i výběrem ideálního sedadla. Tomuto pokušení podlehl také mladý pár, kterému bylo leteckou společností nabídnuto místo 1A a 1B, tedy hned první řada. Nesmírně se těšili, a když přišli na palubu, nevěděli, zda se mají smát, nebo plakat. Rozhodně se nedá říci, že to jsou nejlepší místa k sezení, a jejich příspěvek se stal virálním prostřednictvím platformy TikTok.

@carolinestanbury

Best seats on the plane! 🙄😂

♬ original sound – Caroline Stanbury

Po usednutí totiž pár sedí čelem ke všem ostatním cestujícím, o nějakém soukromí se tedy nedá vůbec mluvit. Sedadla jsou navíc blízko záchodů a zázemí pro letušky, kde je hluk. I tak ale šťastně docestovali do místa určení, což se bohužel nedá říci o jiném letounu, který se po 6,5 hodinách vrátil zpět kvůli nefunkčním toaletám. Více o tom psal DámskýDeník.

Jaká sedadla preferujete v letadle?

Diskuze Vstoupit do diskuze
82 lidí právě čte
Autor článku

Hana Tvrdá

Zobrazit další články