Sběratelka ukázala její nejvzácnější starožitný úlovek. Za 800 korun pořídila 2 000 let starý předmět, který byl uloupen

Narazit na nějaký hodnotný starožitný předmět můžete vlastně kdekoli a kdykoli. Stačí jen dobře hledat a mít trochu štěstí.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Obchod Goodwill může být evidentně někdy plný různých vzácných předmětů. Nemusí jít vždy o umělecká díla, ale také o starožitnosti. Tato žena v jednom z těchto obchodů našla něco, co je staré už 2 000 let. Je to stará socha římské busty, kterou v tomto obchodě prodávají za pouhých 806 korun. Alespoň tedy tato žena ji za tuto částku koupila.

Vlastnila obchod se starožitnostmi

V roce 2018 navštívila Laura Young místí obchod Goodwill, protože chtěla najít nějaké předměty, které by později mohla prodat ve svém obchodě se starožitnostmi. Rozhodla se projít pečlivě všechny uličky obchodu, když najednou uviděla sochu, jež připomínala římské artefakty. Myslela si, že socha bude velmi drahá, ale jakmile se podívala na cenu, byla mile překvapená.

Tato socha totiž stála pouhých 806 korun. Nebylo to vůbec drahé vzhledem k tomu, že to vypadalo jako opravdové mistrovské dílo. Proto si Laura sochu koupila. Neměla však ani ponětí, jak moc vzácná tato socha je. Už v minulosti v Goodwillu našla žena spoustu zajímavých a vzácných věcí. Například čínský obraz, který koupila za velmi nízkou cenu a nakonec prodala za téměř milion a půl korun.

Socha byla velmi vzácná

Lauře se nejprve socha vůbec nelíbila, protože byla velmi špinavá a stará. Ale jelikož byla za tak nízkou cenu, nic jí nebránilo v její koupi. Doufala, že jakmile ji očistí, tak od ní sochu někdo koupí. Jelikož byla velmi těžká – vážila 52 kilo, tak požádala zaměstnance obchodu, aby jí pomohl přenést ji do auta. V tuto dobu ještě netušila, co si to vlastně veze domů.

Jednoho dne narazila na odborníka ze Sotheby’s, který jí řekl, že tuto sochu nemůže prodat, ani si ji ponechat. Patřila totiž německému muzeu. Laura se tedy rozhodla sochu vrátit na místo, kam patří. V Německu tak bude vystavena turistům a milovníkům umění. Proces se trošku protáhl, nakonec tam bude socha odeslána během příštího roku. Mezitím bude ještě k vidění v San Antoniu.

Co nejvzácnějšího jste kdy našli?

Zdroj: Mirror

Diskuze Vstoupit do diskuze
123 lidí právě čte
Autor článku

Aneta Kalasová

Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Surfinie ocení hnojivo z banánové slupky. Vlastnostmi se může rovnat chemickým přípravkům
Události247.cz
Události247.cz
Bývalí čeští prezidenti dostanou přidáno. Renta se jim může navýšit až dvojnásobně
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
5 způsobů, jak se zbavit břišního tuku: Od cvičení až po úpravu jídelníčku
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Město Dvaraka podle badatelů zničila mimozemská loď. Jakmile se jim ale teorie začala potvrzovat, vláda je zařízla