Sama jsem nemohla mít děti, tak jsem se rozhodla vychovávat dceru manžela a jeho milenky. Většina lidí mé rozhodnutí nepřijala

Manžele zpráva o tom, že nemohou mít děti, zdrtila. Frustrace a zoufalství narůstaly. Hádali se stále častěji a zdálo se, že všechno směřuje k nevyhnutelnému konci.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Založení rodiny je snem mnoha mladých párů, který ale někdy bývá složitě splnitelný. Své o tom ví čtenářka DámskéhoDeníku Milena K. z Plzně. Celý svůj život se chtěla stát matkou. Jenže se ukázalo, že kvůli zdravotním problémům s manželem děti mít nemohou. „Existují i jiné způsoby, a tak jsem se i já nakonec dočkala. Spousta lidí to ale nechápe, odsuzují mě za to, co jsem udělala, a mají mě za blázna,“ napsala nám do redakce.

Testy odhalily, že pár nemůže mít děti

Se svým manželem se paní Milena seznámila ještě během vysokoškolských studií. „Myslela jsem si, že jsem našla ideálního muže. Milovali jsme se a plánovali společný život. Oba jsme chtěli děti a dva roky jsme se intenzivně snažili, abych otěhotněla,“ svěřila se čtenářka. Jejich snažení ale bylo marné. Nakonec manželé podstoupili testy, které bohužel odhalily, že spolu děti mít nemohou.

Paní Mileně se zhroutil svět. „Byla to pro mě velmi krutá zpráva. Svou frustraci i vztek jsem si vybila i na manželovi,“ vysvětluje čtenářka. Věděla, že i jeho nepříjemné zjištění zdrtilo. Hádali se spolu stále častěji. „Jednou jsem na něj křičela, aby si našel jinou ženu. Takovou, která mu dítě dá, protože jsem věděla, že o něm sní,“ uvedla paní Milena. Ve skutečnosti to byl jen výbuch vzteku a nic z toho nemyslela vážně.

Manžel přiznal, že je otcem dítěte kamarádky

Každá mladá matka a těhotná žena vzbuzovala v paní Mileně žárlivost. Korunu tomu nasadilo setkání s kamarádkou ze školních let. Byla těhotná. Čekala už čtvrté dítě, které neplánovala a měla v úmyslu se ho vzdát. Paní Milena ucítila příležitost. Hned se s tím svěřila manželovi. Když se dozvěděl o tom, že její kamarádka čeká dítě, znervózněl. „Pohádali jsme se a nakonec se přiznal, že otcem dítěte je on. Taková zrada. Vyhodila jsem ho z domu s tím, že se s ním rozvedu,“ svěřila se čtenářka.

Miminko v náručí iZdroj fotografie: Depositphotos

Pak jí ale z porodnice zavolala kamarádka, zda by za ní nemohla přijít. Jakmile paní Milena uviděla malé miminko, pookřála. Kamarádka jí nabídla, aby si ho vzala, jinak ho dá do domova. Vysvětlila jí zároveň, že s jejím manželem šlo o jednorázový úlet. Paní Milenu to šokovalo. Navzdory počátečním pochybnostem se ale rozhodla, že se o holčičku postará. „Rodina i přátelé mi to rozmlouvali, že jen blázen by něco takového udělal, ale nemohla jsem jinak,“ dodala. Manželovi odpustila a dnes společně jeho dceru vychovávají.

Co byste udělali v podobné situaci?

Diskuze Vstoupit do diskuze
59 lidí právě čte
Zobrazit další články