Jeli na návštěvu k babičce, když se srazili s dalším autem: 11letý hrdina chtěl zachránit sestřenici, ale stálo ho to život

V jedenácti letech projevil větší odvahu než mnozí dospělí. Jeho činem přišel svět o dalšího odvážného hrdinu.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

V těch nejtěžších životních chvílích se obvykle ukáže, jací lidé opravdu jsou. V krizových situacích se obvykle odkrývá jejich typická slupka či maska, kterou nosí každý den. V nekomfortní atmosféře jednají instinktivně a bez předešlého promýšlení. Občas bývá zjištění ohledně něčího charakteru příjemným překvapením.

Pět pasažérů

Rodina jedenáctiletého chlapce jela v zimě po zasněžené vozovce. V autě se nacházeli jeho rodiče, dospívající sestra a také sestřenice. Všech pět pasažérů mělo namířeno na rodinné setkání u babičky. Chtěli společně oslavit její narozeniny. Jelikož vyjeli z domova později, než původně čekali, snažil se chlapcův otec zpoždění dohnat rychlejší jízdou.

Do jejich auta pak ale narazilo další vozidlo. Šlo o velmi silný náraz, který vůz doslova odhodil o několik metrů dál. Za nehodu pravděpodobně mohla z největší části hustá mlha, jež se rozprostírala po celém úseku. Chlapcova matka a sestra z vozu vylezly téměř ihned po nárazu. Jedenáctiletý hrdina opustil vozidlo v první chvíli také, později se však vrátil zpět.

Malý hrdina

V autě se stále nacházela chlapcova malá sestřenice, která byla zaklíněná mezi sedadly. Snažil se tříleté dívce pomoci a z vozu ji co nejrychleji vyprostit. Vtom ale do auta narazil kamion, jehož řidič nestihl zareagovat na pozůstatky po předchozí nehodě. Jedenáctiletý chlapec i s tříletou slečnou byli na místě mrtví. Nedalo se nic dělat. Ve voze se nacházel ještě jeho otec.

popraskane-celni-sklo iZdroj fotografie: Depositphotos

Ten v nemocnici stále bojuje o život. Zachránil ho pouze airbag a výhodná poloha v přední části auta. Přeživší matka o svém malém hrdinovi později řekla: „Se svou sestřenicí si dokázal trpělivě hrát celé hodiny. Byla zvědavá, usměvavá a někdy trochu drzá. Přesně jako on. Přes věkový rozdíl spolu měli mimořádný vztah. Doufám, že se mají dobře tam nahoře.“

Kterého dalšího hrdinu, jenž za svůj čin zaplatil životem, znáte?

Zdroj: Mirror
Diskuze Vstoupit do diskuze
127 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články