Rybáři našli v těle velryby neuvěřitelný poklad. Během chvíle se z nich stali milionáři

Skupina rybářů z Jemenu žila dlouhá léta v chudobě. Jednoho na první pohled obyčejného dne nalezli neuvěřitelný poklad, který jim změnil život.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Člověk živící se lovem a prodejem ryb je rybář. Činnost, kterou vykonává, se odborně nazývá rybolov. Obvykle je k němu potřeba také speciální náčiní, mezi to se řadí prut, podběrák, síť nebo harpuna. Rybolovu se může rybář věnovat na umělých vodních nádržích nebo dokonce na otevřeném moři. 

I ve zdechlině na nás může čekat štěstí 

Jedinečným důkazem toho, že by člověk měl hledat štěstí i na neobvyklých místech, je příběh 35 rybářů z Jemenu. Ti na moři jednoho dne objevili plovoucí tělo, které obsahovalo velké množství ambry. Díky tomu se z rybářů během chvíle stali milionáři. 

iZdroj fotografie: Pexels

Ambra je totiž substance pevného charakteru, která vzniká v trávicím traktu velryb. Pomáhají jim k trávení krakatic. Může být z těla vyloučena spolu s trusem velryby, nebo se v něm naopak usazovat. Narazit na ni tedy můžeme ve vodě, plave totiž na hladině a jedná se o viditelný chomáč šedé barvy. 

Zisky si mezi sebe rozdělili rovným dílem 

Zpočátku sice nepříjemně zapáchá, postupem času se ale její pach mění a hojné využití nachází v parfumerii či v potravinářství. V těle velryby nalezli rybáři velké množství této látky, jeho výsledná cena byla přes 3 miliony českých korun. 

iZdroj fotografie: Pexels

Díky tomuto neuvěřitelnému pokladu se rybáři, včetně svých rodin, dostali z chudoby. Peníze si totiž mezi sebe rozdělili rovným dílem. Někteří z nich dokonce finanční prostředky použili na pomoc druhým. Jemen je totiž oblastí, kterou právě chudoba již dlouhou dobu trápí. 

Zdroj: The Mind Unleashed

Diskuze Vstoupit do diskuze
125 lidí právě čte
Zobrazit další články