Ve válce byla nucena opustit svou dceru. Marně se ji snažila najít celých 44 let, pak se konečně znovu setkaly

Žena, která se musela postarat o otce a mladší sestry, byla donucena vzdát se svého dítěte, aby mělo naději na lepší život. Dlouhá léta pak po své dceři pátrala.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Všechny matky jsou většinou zděšené při představě, že je jejich nejbližší opustí nebo budou muset ony opustit je. Zvláště v případě, kdy se jedná o miminko. Některé okolnosti ale donutí člověka přijmout drastická opatření a své milované opustit. To je to, co se stalo během války ve Vietnamu. Silná žena se kvůli válce vzdala své dcery, aby měla šanci prožít klidný život v bezpečném domově. Nikdy na ni ale nezapomněla a hledala ji desítky let.

Těžký život pro ženu ve válce

Válka ve Vietnamu poznamenala životy spousty lidí. Jednou z nich byla teprve dvacetiletá žena jménem Nguyen Thi Dep. Prožívala velmi těžké období a musela se postarat o svého nemocného otce a čtyři mladší sestry. Musela převzít zodpovědnost za životy celé své rodiny. Ale ke kompletní péči o všechny jsou samozřejmě zapotřebí peníze, které nutně potřebovala sehnat. Naštěstí pro všechny uměla anglicky, díky tomu si našla práci v Saigonu jako telefonní operátorka a uklízečka na americké vojenské základně.

Na tomto místě trávila spoustu času, a není tedy divu, že se s někým seznámila. Učaroval jí americký seržant jménem Joe O´Neil, se kterým měla i milostný poměr. Po nějaké době ale zjistila, že je s ním těhotná. Po skončení konfliktu díky Pařížské mírové dohodě v roce 1973 byla nucena americká armáda opustit Vietnam. A tak musel i Joe opustit Nguyen, přestože byla teprve v druhém měsíci těhotenství. O pár měsíců později porodila krásnou zdravou holčičku a pojmenovala ji Phuong Mai.

Ztracená a znovunalezená dcera

Phuong Mai první tři roky svého života strávila s maminkou. Poté se ale komunistické jednotky začaly zaměřovat na děti smíšené rasy. Byly totiž považovány za „děti zrádců“. Nguyen měla o své děťátko ohromný strach, a proto musela učinit nepředstavitelně těžké rozhodnutí. Dala Phuong do sirotčince, kde se mohla zúčastnit operace Babylift – v rámci ní docházelo k převozu vietnamských dětí do USA, kde byly dány k adopci. Až o mnoho let později, kdy se situace ve Vietnamu zklidnila, začala Nguyen svou dceru hledat.

Nguyen poslala dopisy všem adopčním agenturám, ty je ale ignorovaly. Požádala o pomoc i Joa. Celých 44 let svou dceru marně hledala, dokud nepřišla pomoc od vietnamského emigranta žijícího na Floridě. Společně dívku vystopovali a zjistili, že se jmenuje Leigh Smalls a žije šťastný život se svou adoptivní rodinou. Se svou biologickou matkou se setkat chtěla a toto setkání bylo velmi dojemné a plné emocí. Dokonce jejich příběh se šťastným koncem vysílala televizní stanice ABC, aby se o něm dozvědělo co nejvíce lidí.

Co si myslíte o rozhodnutí ženy dceru po tolika letech vyhledat?

Zdroj: WMTW-TV
Diskuze Vstoupit do diskuze
147 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Moje tchyně dávala do mikrovlnky ponožky. Nechápala jsem to až do té doby, než mi vysvětlila, že se tak zahřívá
Události247.cz
Události247.cz
Strach z útoků: Menšiny se bojí o své životy. Vládu to ale nezajímá
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Nečekané příznaky vysokého krevního tlaku: Když hodnota překročí 180/120 mm Hg, znecitliví ruce
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Vrátíte se do chladného bytu a zapnete radiátor na 5? To je chyba. Je lepší pustit ho na střední stupeň a vyčkat