Ve válce byla nucena opustit svou dceru. Marně se ji snažila najít celých 44 let, pak se konečně znovu setkaly

Žena, která se musela postarat o otce a mladší sestry, byla donucena vzdát se svého dítěte, aby mělo naději na lepší život. Dlouhá léta pak po své dceři pátrala.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Všechny matky jsou většinou zděšené při představě, že je jejich nejbližší opustí nebo budou muset ony opustit je. Zvláště v případě, kdy se jedná o miminko. Některé okolnosti ale donutí člověka přijmout drastická opatření a své milované opustit. To je to, co se stalo během války ve Vietnamu. Silná žena se kvůli válce vzdala své dcery, aby měla šanci prožít klidný život v bezpečném domově. Nikdy na ni ale nezapomněla a hledala ji desítky let.

Těžký život pro ženu ve válce

Válka ve Vietnamu poznamenala životy spousty lidí. Jednou z nich byla teprve dvacetiletá žena jménem Nguyen Thi Dep. Prožívala velmi těžké období a musela se postarat o svého nemocného otce a čtyři mladší sestry. Musela převzít zodpovědnost za životy celé své rodiny. Ale ke kompletní péči o všechny jsou samozřejmě zapotřebí peníze, které nutně potřebovala sehnat. Naštěstí pro všechny uměla anglicky, díky tomu si našla práci v Saigonu jako telefonní operátorka a uklízečka na americké vojenské základně.

Na tomto místě trávila spoustu času, a není tedy divu, že se s někým seznámila. Učaroval jí americký seržant jménem Joe O´Neil, se kterým měla i milostný poměr. Po nějaké době ale zjistila, že je s ním těhotná. Po skončení konfliktu díky Pařížské mírové dohodě v roce 1973 byla nucena americká armáda opustit Vietnam. A tak musel i Joe opustit Nguyen, přestože byla teprve v druhém měsíci těhotenství. O pár měsíců později porodila krásnou zdravou holčičku a pojmenovala ji Phuong Mai.

Ztracená a znovunalezená dcera

Phuong Mai první tři roky svého života strávila s maminkou. Poté se ale komunistické jednotky začaly zaměřovat na děti smíšené rasy. Byly totiž považovány za „děti zrádců“. Nguyen měla o své děťátko ohromný strach, a proto musela učinit nepředstavitelně těžké rozhodnutí. Dala Phuong do sirotčince, kde se mohla zúčastnit operace Babylift – v rámci ní docházelo k převozu vietnamských dětí do USA, kde byly dány k adopci. Až o mnoho let později, kdy se situace ve Vietnamu zklidnila, začala Nguyen svou dceru hledat.

Nguyen poslala dopisy všem adopčním agenturám, ty je ale ignorovaly. Požádala o pomoc i Joa. Celých 44 let svou dceru marně hledala, dokud nepřišla pomoc od vietnamského emigranta žijícího na Floridě. Společně dívku vystopovali a zjistili, že se jmenuje Leigh Smalls a žije šťastný život se svou adoptivní rodinou. Se svou biologickou matkou se setkat chtěla a toto setkání bylo velmi dojemné a plné emocí. Dokonce jejich příběh se šťastným koncem vysílala televizní stanice ABC, aby se o něm dozvědělo co nejvíce lidí.

Co si myslíte o rozhodnutí ženy dceru po tolika letech vyhledat?

Zdroj: WMTW-TV
Diskuze Vstoupit do diskuze
137 lidí právě čte
Zobrazit další články