Otrlé policisty vyděsil hrůzný nález, který matka objevila po autonehodě její dcery. Nechtěla ho nikomu dát

Dokonalý svatební den vyústil v děsivou tragédii, když se po oslavě vyřítilo proti limuzíně stokilometrovou rychlostí auto v protisměru. Malou dceru po nehodě nemohli najít.

autonehoda i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Když procházely dvě malé dívky uličkou pro svatebčany, měly úžasný pocit výjimečnosti. Byly družičkami na svatbě své tety a v nádherných šatičkách vypadaly roztomile. Celý obřad na pláži u průzračného moře byl kouzelný, na hostině se příbuzní a přátelé skvěle bavili a vše se odehrávalo podle plánu. Pro šťastné novomanžele to byl prostě dokonalý den, který nemůže nic zkazit. Jenže to byl omyl. O pár hodin později došlo k děsivé události.

V protisměru se řítilo jiné auto

Přes 200 svatebních hostů se sešlo na pláži Long Island Beach, aby se zúčastnili svatby Lisy a Davida. Sedmiletá Katie Flynnová a pětiletá Grace rozhazovaly růžové okvětní lístky po cestičce k oltáři. Po báječné oslavě se nevěstini rodiče a sestra Jennifer s manželem Neilem a jejich dvěma dcerkami vydali limuzínou domů. „Vzpomínám si, jak jsem se podíval do auta a zamávali jsme si s Katie na rozloučenou. Nenapadlo mě, že se vidíme naposledy. Ten okamžik se mi stále vrací,“ řekl ženich David.

Luxusní vůz s rodinou mířil k jedné z hlavních dálnic vedoucích do centra New Yorku. V opačném směru se k limuzíně blížilo jiné auto. Za jeho volantem seděl čtyřiadvacetiletý Martin Heidgen. Před jízdou vypil 14 skleniček a hladina alkoholu v jeho krvi byla třikrát vyšší, než je povolený limit. Auto opilého řidiče se řítilo stokilometrovou rychlostí po dálnici dva kilometry v protisměru. Srážka byla nevyhnutelná. V tu chvíli do ní zbývaly jen vteřiny.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Policista zjistil, že ve vraku je jeho rodina

Děsivá nehoda měla tragické následky. Náraz byl tak silný, že předek limuzíny vypadal jako po výbuchu. Její řidič byl na místě mrtvý. „Šel jsem k zadní části limuzíny, když od ní odcházel nějaký člověk a řekl mi, abych tam nechodil, že to je špatné,“ vzpomíná policista Michael Tangney. Nebyl ve službě, protože byl na svatbě své neteře Lisy, ale povolali ho. „Otevřel jsem zadní dveře limuzíny a uvědomil si, že je to moje rodina,“ popisuje děsivý okamžik policista.

Jeho bratr, otec nevěsty, utrpěl mnohočetné zlomeniny nohou. Lékaři mu jednu později museli amputovat. Jeho žena měla vážná zranění. Zbytek rodiny byl namačkaný v hromadě plechu jeden na druhém. Neil se navzdory zlomené páteři snažil vyplazit z limuzíny, aby přivolal pomoc. Malá Grace byla uvězněná ve vraku limuzíny. Její matce Jennifer, která měla zraněnou nohu, se podařilo vylézt ven a hledala starší dceru Katie, která byla před nehodou na bočním sedadle.

Matka seděla s hlavou dcery na klíně

Na místě hrůzostrašné nehody zasahovalo 70 hasičů, záchranářů a policistů. Panoval tam chaos. Dívku nemohli najít. Pak ji ale její matka spatřila. Byl to obraz, který se jí vryl do paměti navždy. Bezpečnostní pás při srážce působil jako gilotina a usekl Katie hlavu. „Pak najednou z auta vyšla Jennifer Flynnová s hlavou svého dítěte v ruce. Ztuhl jsem. Myslel jsem, že zkolabuju,“ řekl policista Christopher Pandolfo.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Muž zákona se pak podíval do vraku limuzíny a tam uviděl tělo sedmileté holčičky oblečené v krásných šatičkách. Jennifer se posadila na krajnici a pevně objímala hlavu své dcery. Mezi tím její rodinu hasiči vystřihovali z havarované limuzíny. Nikdo neměl sílu zdrcené matce vzít to nejcennější, co má. Seděla tam hodinu, než jí policie sdělila, že musí odjet se záchranáři. „Byla velmi klidná. Řekla, že nikam nepůjde, že Katie neopustí,“ vzpomíná policista Tangey.

Rodina varuje před alkoholem za volantem

Nakonec ale policista svou neteř přesvědčil. „Nastoupil jsem do sanitky a řekl jsem Jennifer, že musí také dovnitř, protože ji mladší dcerka Grace, kterou vezou do nemocnice, potřebuje,“ uvedl policista. Chvíli se zdráhala, chtěla ještě být s Katie. Nakonec ji ale přesvědčil. Naposledy se se svou sedmiletou dcerou rozloučila, políbila ji a předala její hlavu policistovi. Opilý řidič byl podle amerického práva odsouzen k 18 letům vězení za dvojnásobnou vraždu druhého stupně.

Žádný trest ale nevrátí vyhaslé životy a nevymaže strašný zážitek ze vzpomínek. „Nikdo by neměl prožít to, co se stalo nám,“ říká Jennifer. Rodina se rozhodla zveřejnit svůj příběh, aby varovala před tragickými následky alkoholu za volantem. „Doufám, že když všichni pochopí, jaké zoufalství cítíme a co jsme ten den prožili a co prožíváme dodnes, dojde jim, jak závažný trestný čin je řízení pod vlivem alkoholu. Věříme, že tak pomůžeme zachránit lidské životy,“ dodala.

Co si myslíte o výši trestů pro podnapilé viníky nehod?

Zdroj: NYPost
Diskuze Vstoupit do diskuze
60 lidí právě čte
Zobrazit další články