Někteří lidé by si neměli pořizovat zvíře: Fenka dlouhé dny čekala na své majitele, kteří ji odkopli nejhorším možným způsobem

Když se rodina odstěhovala z domu a nechala před ním březí fenku, sousedka se rozhodla zasáhnout. Fenka vytrvale čekala na návrat majitelů, který nepřišel.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Dvouletá březí fenka Mary milovala svou adoptivní rodinu více než všechno na světě. Zdálo se však, že majitelé tuto lásku k fence nesdílí, a v době, kdy byla Mary těsně před porodem štěňat, ji nechali o samotě před dveřmi. Konec celého srdceryvného příběhu dojal uživatele po celém internetu.

Krutost lidí nezná meze

Neexistuje situace, ve které by bylo opuštění nevinného zvířete oprávněné, ale přesto k těmto ohavným činům dochází téměř na denním pořádku. Zvláště v dnešní době však naštěstí přibývá organizací zaměřených na pomoc a ochranu zvířat, která potřebují domov. Jedním z takových zvířat v nouzi se stala také Mary.

Březí fenka zůstala venku

Tato nešťastná fenka zůstala několik dní vyhozená před domem svých majitelů, i když byla březí a mohla kdykoli porodit. Ani to nestačilo k tomu, aby její rodina začala být vůči Mary ohleduplná natolik, aby ji alespoň odvezli do příslušného útulku, a raději fenku nechali napospas osudu. Sousedé rovněž nedokázali pochopit, proč se jí chtěli tímto barbarským způsobem zbavit.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Sousedce situace vrtala hlavou

Jako by to nestačilo, rodina se krátce po vyhození Mary na verandu z domu úplně odstěhovala a o fence nikomu z okolí neřekla. Žena bydlící v nedalekém domě se ale rozhodla jednat za ně a kontaktovala Taniu Capelluti. Tania byla zakladatelkou útulku v Kostarice s názvem Charlie’s Angels Animal Rescue a s podobnými případy měla bohužel své zkušenosti.

Zasvětila pomoci svůj život

Tania původně přicestovala do Kostariky jako turistka. Když si ale uvědomila, že je na ulicích tak velké množství opuštěných zvířat, věděla, že musí něco udělat, aby jim pomohla. Zůstala zde proto bydlet a práce ji neuvěřitelně naplňovala. Založila útulek a s pomocí mnoha lidí se jí podařilo vybudovat rozsáhlou síť lidí ochotných pomoci a poskytnout dočasné domovy mnoha zvířatům.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Muž si fenu vzal do péče

Když jí sousedka o Mary pověděla, byla Tania zrovna na výletě v Německu. I tak ale zanechala všeho, co zrovna dělala, a kontaktovala svého blízkého kamaráda, Wynna Mackeyho. Wynn už měl doma několik jiných psů, ale když si poslechl Maryin smutný příběh, věděl, že pro ni u sebe musí uvolnit místo.

Příběh končí oslavou

Wynn věděl, že je jen otázkou času, kdy Mary porodí, a tak pro ni připravil speciální postel, než nadešel ten velký den. O několik dní později Tania oslavila narození několika roztomilých štěňátek z Berlína přes Facebook, kde zároveň poskytli celý její příběh i uživatelům online. Všichni posílali Mary gratulace a dojatě se nad příběhem zamýšleli.

Jak byste se na místě sousedky zachovali?

Diskuze Vstoupit do diskuze
80 lidí právě čte
Zobrazit další články