Rodiče jsou pobouřeni fotkou školního oběda, kterou zveřejnil jeden z žáků. Tohle snad kuchařky nemůžou myslet vážně

Podle rozčílených rodičů by škola měla okamžitě zareagovat a učinit nápravu. Pro některé děti z chudších rodin je školní oběd jediným teplým jídlem za celý den.

Chlapec ve školní jídelně i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Kvalita pokrmů ve školních jídelnách je často tristní. Děti dostávají odporné blafy nebo naopak chutná, ale zato nevhodná a nevýživná jídla. Fotografie oběda, který dostali studenti střední školy Apollo v minnesotském městě St. Cloud, způsobila na sociálních sítích poprask. Nejenže houska s párkem a roztaveným sýrem, balíčkem omáčky na namáčení a hrstí baby mrkve nevypadá nijak vábně, ale zarážející je i fakt, kolik za takový oběd žáci platí.

Studentka poukázala i na to, kolik jídlo stojí

Snímek svého oběda zveřejnila studentka školy Maryn Hollerová na svém facebookovém profilu. „Dobře, tak tohle jsem si zaplatila k dnešnímu obědu. Díky bohu, že má moje rodina peníze a já můžu jít domů a dát si skutečné jídlo,“ cituje příspěvek rozčílené dívky web Today. Pozastavila se v něm nad kvalitou jídla, ale i nad tím, kolik takový oběd může stát.

Minnesotskou školu totiž navštěvují i studenti z chudších rodin, jejichž rodiče jen horkotěžko dávají peníze na školní jídlo dohromady. „Do naší školy chodí děti, pro které je takový oběd jediným teplým jídlem za den. A my jsme dostali housku s hotdogem a sýrem. Upřímně je smutné vědět, že chodíme do školy a platíme kolem tří dolarů za něco, co stojí 50 centů,“ pokračovala Hollerová.

Reakce školy naštvané rodiče neuspokojila

Fotografie jídla obletěla podle webu Fox29 Facebook rychlostí blesku. Získala přes tisíc reakcí a byla více než 900krát sdílená. Rodiče dětí, které do školy docházejí, byli zděšeni a požadovali nápravu. „Copak nikdo ve škole neví, že děti potřebují výživné jídlo a ne tohle?“ reagoval v diskuzi jeden z nich. „Rodiče se diví, proč se děti vracejí domů ze školy hladové. Tady je vysvětlení. Strašné,“ přidal se jiný. „Je neuvěřitelné, že vedení školy něco takového dopustí,“ dodal další.

Oops! We goofed. Tried a new menu item today at lunch and we hear it was not a winner! Going forward, we will gather input from our students on new menu options. Thanks for the feedback!

Zveřejnil(a) St. Cloud Area School District 742 dne Pátek 13. září 2019

Pobouření rodičů a obrovská vlna zájmu přiměla školu reagovat. „Jejda! Udělali jsme chybu. Vyzkoušeli jsme dnes při obědě novou položku v jídelníčku a prý to nebyla žádná výhra! Do budoucna budeme shromažďovat názory svých studentů na nové možnosti jídelníčku. Děkujeme za zpětnou vazbu!“ uvedla na Facebooku. Rodiče ani Hollerovou to však neuspokojilo. Mají pocit, že škola bere problém na lehkou váhu. Později se studentka sešla s ředitelem školy a okresním odborníkem na výživu a věří, že se kvalita školních obědů zlepší.

Co si myslíte o kvalitě jídla, které děti dostávají ve školách?

Diskuze Vstoupit do diskuze
98 lidí právě čte
Zobrazit další články