Řidič nervózně troubil na starou paní na přechodu, aby ji popohnal. Ona ale našla perfektní způsob, jak ho za jeho chování pokárat

Seniorka uštědřila pořádnou životní lekci neomalenému řidiči auta. Respekt, ohleduplnost anebo alespoň elementární slušnost ke starším lidem by měly být samozřejmostí.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Zdvořilost a úplně obyčejná slušnost nebývá za volantem pravidlem, zejména když řidiči spěchají. I kvůli maličkostem pak stoupá vztek i tlak a k tomu, aby ruply nervy, je jen krůček. O peprné nadávky, nevhodná gesta, troubení a někdy i drobné a zároveň nebezpečné škodolibosti pak není nouze. O tom, že řidiči dokáží být pořádní neurvalci, se přesvědčila i seniorka, která potřebovala přejít silnici. Jenže tentokrát se řidič přepočítal.

K přechodu se přiřítilo luxusní auto

Podle policejních dat v Česku roste počet seniorů, kteří umírají při dopravních nehodách. Dopravní experti se shodují na tom, že často doplácejí na agresivní styl jízdy mladších řidičů. Ti jsou netrpěliví a navzdory tomu, co je učili rodiče, neprojevují téměř žádnou úctu k dříve narozeným lidem. Na pomalé seniory v dopravním provozu blikají, troubí a pokřikují. Tím důchodce ještě víc znejistí, ať jsou za volantem nebo na přechodu.

To ale není případ křehké stařenky, která vyčkávala chvíli před přechodem. Ujistila se, že v dohledu není žádné auto a může v klidu a bezpečně přejít na druhou stranu. Zničehonic se ale k přechodu přiřítila luxusní limuzína. Řidič prudce sešlápl pedál a okolím se hlasitě rozezněl nepříjemný zvuk skřípajících brzd. Stařenka byla na začátku přechodu pro chodce.

K aktivaci airbagu stačilo málo

Když viděla, jak se na ni auto řítí, zůstala ztuhlá stát. Pravděpodobně už myslela na nejhorší. Vůz ale těsně před ní stihl zabrzdit. Mladík za volantem začal na důchodkyni zbrkle mávat, čímž jí dával znamení, aby rychle přešla. Zřejmě spěchal, protože tempo chůze staré paní se mu zdálo pomalé. Stále mačkal klakson, aby ji popohnal. Důchodkyně musela být vyděšená a současně zoufalá.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Nenadávala, nepohoršovala se, jako by to udělal kdokoli jiný, ale dál disciplinovaně pokračovala v chůzi. Pak se ale stalo něco zajímavého. Je možné, že to bylo dílo náhody, možná to byla rafinovaná pomsta, ale taška seniorky narazila do auta. To stačilo k tomu, aby se aktivoval bezpečnostní systém. Než se agresivní řidič na cokoli zmohl, vystřelil mu do obličeje airbag, který ho vmáčkl do sedačky. Hrubost nezůstala bez trestu. Vtipné je, že seniorka dál pokračovala v cestě, jako by se nechumelilo.

Co říkáte na odplatu, které se hrubiánovi dostalo?

Zdroj: Winkgo
Diskuze Vstoupit do diskuze
109 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Neobvyklá užití WD-40: Na počmáranou zeď, skvrny od lepidla, vodní kámen i proti ptákům
Události247.cz
Události247.cz
Léto plné nádherných výletů? Vsaďte na nekonečné hory
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
I slunečnicová semínka mají co nabídnout: Pomohou na záněty i krevní tlak
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Starověké stavby v arabské poušti odhalily pozůstatky dosud neznámých rituálů