Zemřela oblíbená hollywoodská hvězda, která za sebou zanechala spoustu filmových trháků. Svět drží minutu ticha

Uznávaná hollywoodská hvězda zemřela 5. července ve věku 91 let. Skutečnost oznámila několika zprávami jeho manželka a produkční společnost.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Donnerova kariéra ve filmu a televizi trvala neuvěřitelných šest desetiletí. Mezi jeho pozoruhodné režijní projekty patří především „Superman“ z roku 1978, „Ladyhawke“ z roku 1985, ve kterém hrál Rutger Hauer a Michelle Pfiefferová,„Scrooged“ z roku 1988 s Billem Murraym v hlavní roli a film „The Goonies“ z roku 1985, jehož producentem byl Steven Spielberg. Richard Donner tak zanechal na zemi dostatečný odkaz, aby se na něj nikdy nezapomnělo. 

I přes snahu CNN se stále neví, jaká byla příčina úmrtí

Uznávanému hollywoodskému producentovi a režisérovi bylo úctyhodných 91 let. Bohužel však příčina smrti nebyla nijak zveřejněna a to i přes to, že CNN kontaktovala Donnerovy zmocněnce a Warner Bros, studio stojící za jeho filmy „Lethal Weapon“, aby se vyjádřily. Donner a jeho manželka, producentka Lauren Shuler Donnerová, společně provozovali The Donners ‚Company, ze které vyšly skoro všechny jejich filmy včetně „Free Willy“, „X-Men“ a „Deadpool“. K smrti Richarda Donnera se vyjádřil také Steven Spielberg.

iZdroj fotografie: Depositphotos

„Dick měl tak silné povědomí o svých filmech a byl tak nadaný napříč tolika žánry,“ řekl Spielberg. Být v jeho kruhu se podobalo setkání s mým oblíbeným trenérem, nejchytřejším profesorem, nejdivočejším motivátorem, nejmilejším přítelem, nejspolehlivějším spojencem a samozřejmě největším „gooniem“ ze všech. Po celou dobu nemůžu uvěřit, že je pryč. Jeho chraplavý a vydatný smích však se mnou navždy zůstane,“ doplnil. 

Vždy nechal své ego za dveřmi a to samé vyžadoval od ostatních

O své vzpomínky se na sociálních sítí podělil také Sean Astin, který hrál jako dítě v „The Goonies“ s Joshem Brolinem. „Richard Donner měl největší a nejsilnější hlas, jaký si jen dovedete představit,“ napsal Astin ve tweetu. „Vždy si připisoval veškerou pozornost a smál se tak, že by to žádný jiný muž nikdy nedokázal. Donner byl prostě neskutečně zábavný člověk.“ Vzpomněl si na něj také Mel Gibson, kterého uznávaný režisér obsadil ve všech čtyřech filmech „Lethal Weapon“.

iZdroj fotografie: Depositphotos

„Donnere! Můj příteli, můj mentore. Tolik věcí, které jsem se od této legendy naučil! Podkopal svůj vlastní talent obrovským kusem upřímné pokory a označil se za pouhého dopravního policajta. Vždy nechal své ego za dveřmi a to samé vyžadoval to od ostatních. Byl velkorysý jak srdcem, tak i duší, což hojně dával najevo všem, které znal. Bude mi velmi chybět a to se vší jeho škodolibou vtipností a moudrostí, “sdělil Gibson.

Zdroj: CNN

Diskuze Vstoupit do diskuze
136 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
7 psích plemen, která si skvěle rozumí s kočkami. Jsou trpělivá a nevykazují žádné známky agrese
Události247.cz
Události247.cz
Růst důchodů nekončí: Během následujících měsíců se zvednou hned několikrát. Češi ale vyšší penzi nechtějí hned z několika jasných důvodů
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Fyzioterapeut doporučil 5 cviků, které odbourají bolest zad v bederní oblasti. Navíc posílí okolní svaly, takže fungují i jako prevence
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Miliony mrtvých hladem. V 6. století nad severní polokoulí rok a půl téměř nesvítilo slunce