Pod starou vířivkou našli tunel, který vedl přímo do jezera. Před 100 lety měl během prohibice sloužit pašerákům

Manželé zatím nevědí, jak se svým překvapivým objevem naloží. Uvažují nad tím, že by se nějak pokusili odčerpat z podzemí vodu a vybudovali tam bowlingovou dráhu.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Rekonstrukce starých domů se může v minutě změnit v pořádné dobrodružství. Své o tom vědí manželé Hayley a Trevor Gilmartinovi z amerického státu Michigan. Když se nedávno rozhodli zbavit se staré a nefunkční vířivky v koupelně svého domu u břehu Huronského jezera, učinili překvapivý objev. Narazili totiž na zatopenou strašidelnou místnost, z níž vede dlouhý tunel do podzemí.

Pod vířivkou našli zatopenou místnost

Když během rekonstrukce manželé vytrhli vířivku, nestačili se divit. Pod ní byl otvor vedoucí do podzemní místnosti. „Vypadalo to opravdu děsivě. Myslím, že každému, kdo pod svým domem najde takovou temnou jeskyni, to bude připadat strašidelné,“ cituje Trevora server TheNewYorkPost. Podzemní prostor, který byl z velké části zatopený vodou, se pár rozhodl prozkoumat.

Z průzkumné mise pořídili videa, která zveřejnili na sociálních sítích. Je na nich vidět podzemní místnost obložená dřevem, z níž vede tunel, který je v jednom místě spojen šestimetrovou rourou s Huronským jezerem. Manželé chtěli vodu z tajné místnosti odčerpat, ale to se zatím nepodařilo. „Snad celý systém vypustíme a možná tady vybudujeme hernu nebo bowlingovou dráhu,“ plánuje si Trevor.

Tunely využívali pašeráci během prohibice

Podle magazínu Newsweek tunel nejspíš sloužil v době prohibice v letech 1920 až 1933 k pašování alkoholu do USA. Divoké období amerických dějin se stalo zlatým věkem zločinu, kdy bujelo pašeráctví a korupce. Huronské jezero, kde manželé dům v roce 2020 koupili, leží na hranici Spojených států s Kanadou. U severních sousedů zákaz prodeje alkoholických nápojů tehdy neplatil.

To byl pro zločinecké gangy zlatý důl. Začaly toho hojně využívat k nelegální přepravě zakázaného zboží do USA. Podle historiků se právě na americko-kanadské hranici odehrávalo 75 procent aktivit spojených s rozkvětem černého trhu s alkoholem. Lokalita kolem Huronského jezera patřila k vůbec nejvytíženějším pašeráckým cestám. Podle manželů Gilmartinových mají podobné tunely pod svými domy i někteří ze sousedů.

@hayleyg099 Took out the Jacuzzi in the house we purchased 4 years ago and found a manhole to a room that goes 20ft under the house. Of course Trevor wanted to get in and swim around. Ended up finding another passage with a bolted wooden wall infront if it. To be continued when the water gets warmer #creepy #mystery #houseproject #hiddenroom #gopro #history #secret ♬ Spooky, quiet, scary atmosphere piano songs – Skittlegirl Sound

Co říkáte na to, co manželé objevili?

Diskuze Vstoupit do diskuze
136 lidí právě čte
Zobrazit další články