Psi mají s dětmi unikátní rodinné pouto. Berou je jako vlastní potomky ve smečce

To, že malé děti a zvířata si mnohdy utvářejí přátelství na celý život, je známá věc. Počátek takového přátelství můžeme sledovat i na roztomilém videu, kde otec zachytil reakci huskyho na batole.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Malé dítě, které ještě neumí ani chodit po dvou, se rozhodlo pozdravit velkého huskyho, který s nimi žije ve společné domácnosti. Začalo se k němu tedy po čtyřech batolit. Otec dítěte neváhal a začal natáčet video, aby měl jednou krásnou vzpomínku. Co zachytil ale předčilo jeho očekávání. Vypadá to, že husky a dítě se právě stali nerozlučnými kamarády.

iZdroj fotografie: Pixabay
Mít doma malé dítě a psa? Jde o zcela běžnou věc

Dojemný okamžik

Když se dítě k psovi přiblížilo, začalo po něm nejdříve vztahovat ručku. Z jeho usměvavého výrazu je poznat, že má huskyho rád a chce ho pohladit. Pes zpočátku nereagoval. Trochu neohrabané dětské hlazení a poplácávání si se stoickým klidem nechával líbit, až to skoro vypadalo, že dítě ani nevnímá. Je ale znát, že jsou na sebe oba zvyklí a že pes není z přítomnosti dítěte nijak ve stresu.

iZdroj fotografie: Pixabay
Děti a zvířata mají zcela unikátní pouto

Pak se ale stalo něco, co dojalo tisíce lidí po celém světě. Husky se znenadání přetočil na záda, hlavou se přitom otřel o dítě a roztomile vystrčil packy nahoru. Dítě ho začalo hladit na břiše a po tlamičce, pes ho na oplátku olizoval po celém těle. Dítě se začalo smát a i husky byl očividně spokojený. Vypadá to, že tyto dva kamarády už nic na světě nerozdělí.

Psi a děti patří k sobě

Spousta lidí se obává reakce mazlíčků, zejména psů, na nové dítě v rodině. Vše ale závisí na povaze pejska a na jeho výchově. Pokud mu dáváme zaslouženou lásku a pozornost, a zároveň má k nám pes autoritu coby k páníčkovi, není třeba se obávat komplikací. Naopak domácí mazlíček může dítěti i prospět. I jeho musíme vychovat k tomu, aby zvířeti neubližovalo, netahalo ho za uši nebo v jeho přítomnosti nedělalo prudké pohyby a nevřískalo.

iZdroj fotografie: Pixabay
Co udělá Husky, pokud se k němu přiblíží malé dítě?

Na druhou stranu, pokud se pes a dítě sžijí, může se dítě už v raném věku naučit zodpovědnosti. Zároveň si mezi sebou formují pouto, učí se vzájemné lásce a starosti. Když je pak dítě starší, může psa chodit venčit nebo si s ním hrát. Pečovat o živého tvora je samozřejmě náročné, proto dítěti jako rodiče musíme pomáhat.

Zdroj: Rumble

Diskuze Vstoupit do diskuze
128 lidí právě čte
Zobrazit další články