V 1. manželství zažívala Marta Kubišová okamžiky hrůzy. Manžel jí střílel do okna, vyhrožoval sekerou a nakonec potratila

O útrapách populární zpěvačky, kterými si musela projít, když jí minulý režim zakázal vystupovat, slyšel každý. Jenže málokdo ví, že velké drama prožívala i v soukromém životě.

Zpěvačka Marta Kubišová i Zdroj fotografie: Nextfoto
                   

Život se s legendární zpěvačkou Martou Kubišovou (80) nemazlil, a to nejen na poli kariérním, kdy jí v únoru 1970 komunisté zakázali vystupovat, ale ani v soukromí. Velké drama totiž prožívala v prvním manželství s renomovaným režisérem Janem Němcem, od jehož smrti právě uplynulo sedm let. Zpěvačka po jeho boku zažívala okamžiky hrůzy, už když spolu chodili. Přesto si ho vzala a týrání pokračovalo. Dokonce musela bojovat o život, když v osmém měsíci potratila.

Když střílel do okna, bylo to hrozné

Po smrti exmanžela neuronila ikona československé pop music ani slzu. Není se čemu divit, protože nejen manželství, ale celý jejich vztah nebyl zalitý sluncem. Zpěvačka vzpomíná na incident, který se odehrál ještě předtím, než se vzali. Když se v mém bytě ozval výstřel, myslela jsem si, že někdo sedí na lampě a chce mě zabít. Střílel mi do okna, bylo to hrozné. Policie ale zjistila, že to udělal můj přítel Němec ze svého auta. Byl opilý,“ cituje Kubišovou Blesk.

Navzdory děsivému zážitku ho ale vzala na milost, protože uvěřila jeho vysvětlení, že to byla bláznivá recese. „Kulky létaly kolem mě. Ale slíbil, že s touhle hloupostí přestane, až si ho vezmu. Prý chtěl jen vystřílet můj monogram do stropu. Babička pak vždycky říkala, že jdu na rande se svým vrahem,“ řekla serveru Kafe.cz. Přesto se za něj zpěvačka provdala. Po svatbě se ale nic nezměnilo. Naopak. Zřejmě za tím byla i frustrace, protože stejně jako Kubišové také Němcovi tehdejší režim zakázal tvořit.

Napětí v manželství přispělo k potratu

Představitel režisérské nové vlny, který natočil třeba Démanty noci nebo O slavnosti a hostech, se začal utápět v alkoholu. „Nekontrolovaně pil. Ráno si dával dva decilitry vína, po obědě přidal panáky a ve čtyři odpoledne už byl pod stolem. Jednou za mnou přišel, dal mi klíče od spíže a řekl: Když na tebe vezmu sekeru, nic mi nedávej! Nakonec za mnou přišel se sekerou, tak jsem mu ty klíče dala. Řekla jsem: Nejsem blázen, abych se nechala zabít,“ svěřila se Kubišová v autobiografii Láska z bezčasí.

Zpěvačka Marta Kubišová iZdroj fotografie: Nextfoto

Napětí v manželství a všechny okolnosti nakonec přispěly k tomu, že v roce 1971 v osmém měsíci těhotenství zpěvačka za dramatických okolností potratila. „To miminko ve mně umřelo, nosila jsem ho v sobě asi týden, až jsem dostala vysoké teploty a bylo skoro pozdě. Měla jsem klinickou smrt, že jsem přežila, byl zázrak,“ popsala Kubišová pro Kafe.cz. Ani tato tragédie ji nepřiměla manžela opustit. Rozvedli se kvůli jeho nevěře až o rok později. V roce 1974 režisér emigroval a do Československa se vrátil až v roce 1989.

Co říkáte na bouřlivé první manželství ikonické zpěvačky?

Zdroj: Blesk, Kafe.cz
Diskuze Vstoupit do diskuze
90 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Surfinie ocení hnojivo z banánové slupky. Vlastnostmi se může rovnat chemickým přípravkům
Události247.cz
Události247.cz
Bývalí čeští prezidenti dostanou přidáno. Renta se jim může navýšit až dvojnásobně
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
5 způsobů, jak se zbavit břišního tuku: Od cvičení až po úpravu jídelníčku
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Město Dvaraka podle badatelů zničila mimozemská loď. Jakmile se jim ale teorie začala potvrzovat, vláda je zařízla