Návštěva kadeřnice zachránila mladé Lauře život. Díky prodloužení vlasů zjistila, že má rakovinu prsu

Žena si u kadeřnice nechávala prodloužit vlasy. Právě díky tomu šťastnou náhodou zjistila, že má rakovinu. Zachránilo jí to život.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Stačila jediná běžná návštěva kadeřníka a mladá dívka ze Skotska se díky ní dozvěděla, že trpí rakovinou prsu. Laura Larkin vždy milovala dlouhé vlasy, ale jelikož ty její nebyly dostatečně kvalitní, vydala se do svého oblíbeného salónu na jejich prodloužení. Chtěla strávit klidný den ve společnosti své kadeřnice a těšila se na to, až domů odejde se zbrusu novým účesem. To však ještě netušila, že díky prodloužení vlasů zjistí doma závažnou věc.

Ve sprše zjistila šokující věc

Laura se doma rozhodla osprchovat a umýt si nově prodloužené vlasy. Když si je ledabyle pročísla rukou, cítila, že její konečky jsou zacuchané. Vzala si na pomoc svůj oblíbený hřeben a chtěla chuchvalce rozčesat. Jakmile však hřeben přejížděl po konečcích vlasů, cítila Laura na prsou bolest a nepohodlí. Pod pravým ňadrem si nahmatala velmi tvrdou bulku. Myslela si, že na rakovinu je příliš mladá, ale pro jistotu se ihned objednala k lékaři na speciální vyšetření.

Přišla nemilosrdná diagnóza

Když šla do nemocnice na objednané vyšetření, byla Laura velmi nervózní. Co když je to přeci jen něco vážného? Lékař znepokojeně sledoval monitor svého počítače s výsledky ultrazvuku a ženu opět přemohl strach. Nakonec se dozvěděla nepříjemnou pravdu – lékař jí diagnostikoval rakovinu prsu ve druhém stádiu. Laura měla pocit, že se jí zhroutí svět. Lékař ji ale pochválil za včasný příchod a ihned ji objednal k dalším specialistům.

Ihned se vypravila na operaci

Laura se rozhodla rychle jednat. Objednala se na lumpektomii – operaci, která měla odstranit její nádor. Naštěstí se operace podařila. Dle lékařky měla velké štěstí, její rakovina totiž mezitím postoupila do třetího stádia. Musela absolvovat ještě několik cyklů chemoterapií a složité léčby, ale nemoc nakonec porazila. Hned po svém uzdravení kontaktovala svou kadeřnici a sdělila jí, že nebýt prodloužení vlasů, o své rakovině by se nikdy nedozvěděla.

iZdroj fotografie: Freepik

Prevence je klíčová

Rakovina prsu je nejčastějším typem rakoviny u žen. Ultrazvuk ňader a vyšetření mamografem ročně zachrání mnoho životů. Důležité je také pravidelné samovyšetření, protože tato nemoc si bohužel nevybírá. Nepodceňujte proto prevenci, pokud na svých prsou pozorujete nějaké změny, kontaktujte svého lékaře.

Jak často chodíte na preventivní prohlídky?

Zdroj: TheSun

Diskuze Vstoupit do diskuze
146 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
7 psích plemen, která si skvěle rozumí s kočkami. Jsou trpělivá a nevykazují žádné známky agrese
Události247.cz
Události247.cz
Růst důchodů nekončí: Během následujících měsíců se zvednou hned několikrát. Češi ale vyšší penzi nechtějí hned z několika jasných důvodů
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Fyzioterapeut doporučil 5 cviků, které odbourají bolest zad v bederní oblasti. Navíc posílí okolní svaly, takže fungují i jako prevence
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Miliony mrtvých hladem. V 6. století nad severní polokoulí rok a půl téměř nesvítilo slunce