Zdravotní sestra hrdě odpálkovala ženu, která se do ní navážela kvůli barevným vlasům a tetování. „Jak vás mohou nechat pracovat v nemocnici?“

V obchodě si vyslechla poznámky o svém vzhledu v souvislosti se svým zaměstnáním. Své pocity vepsala do úderného příspěvku na sociální sítě.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Mladá zdravotní sestra si po práci vyzvedávala v obchodě pár nezbytností, když ji pokladní konfrontovala kvůli jejímu vzhledu. Zdravotní sestra jménem Mary Walls Penneyová, která pracuje s pacienty trpícími Alzheimerovou chorobou a demencí, má v současné době vlasy obarvené do duhových odstínů, a navíc několik piercingů a tetování. Když platila za nákup, pokladní si všimla její zaměstnanecké karty z pečovatelského domu v okrese Wyoming v Západní Virginii a zeptala se jí, co dělá. „Jsem zdravotní sestra,“ odpověděla Mary.

Piercing v jazyku

Pokladní odvětila: „Divím se, že vás tam nechávají takhle pracovat. Co si o vašich vlasech myslí pacienti?“ Načež se zeptala paní ve frontě za ní, co si myslí o Maryiných vlasech. Ta také poznamenala, že je v šoku, že to v pečovatelském zařízení dovolí. Po rozhovoru se Mary vrátila domů a své myšlenky uvedla v příspěvku na Facebooku. Ten má nyní přes 220 000 zobrazení. „Nevzpomínám si, kdy mi barva vlasů zabránila v poskytnutí život zachraňující léčby některému z mých pacientů,“ napsala.

„Moje tetování jim nikdy nebránilo v tom, aby mě drželi za ruku, když leželi vyděšení a plakali, protože jim Alzheimerova choroba způsobovala bolest. Můj několikanásobný piercing v uších mi nikdy nebránil v tom, abych je slyšela vzpomínat na lepší časy nebo abych jim naslouchala, když vyjadřují svá poslední přání. Můj piercing v jazyku mi nikdy nebránil v tom, abych nově diagnostikovanému pacientovi řekl slova povzbuzení nebo utěšila truchlící rodinu.“ Na závěr dodala ještě něco.

Posuzování podle vzhledu

„Vysvětlete mi, prosím, jak to, že můj vzhled, ačkoli je spojen s mou veselou povahou, srdcem zdravotníka a usměvavou tváří, mě učinil v očích některých lidí nezpůsobilou poskytovat ošetřovatelskou péči a neschopnou vykonávat svou práci.“ Její příběh vzbudil na internetu velký ohlas. „Váš příspěvek opravdu ukazuje, jak posuzujeme druhé podle vzhledu, a ne podle pravé povahy,“ napsal jeden uživatel na Facebooku.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Jiný dodal: „Myslím, že osobní dojem a přijetí druhých takových, jací jsou, je něco, co teď potřebujeme nejvíc. Podle mě vypadáš skvěle a líbí se mi tvůj úsměv.“ Jak mnoho lidí podotklo, vidět Mary s jejími duhovými vlasy a k nim sladěným růžovým stetoskopem na vizitě je pravděpodobně přesně to osvěžení, které její pacienti potřebují. A nebyl by svět nudný, kdybychom všichni vypadali stejně?

Jaký máte názor na estetické úpravy a zaměstnání?

Zdroj: Metro
Diskuze Vstoupit do diskuze
84 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články