Ujel víc než 16 000 kilometrů, aby cizí lidi naučil jeden tanec. Vzniklo dechberoucí video, které nedokážete nedokoukat do konce

List přání, bucket list, můžete to nazvat vlastně jakkoliv. Mladík si odškrtl položku z jeho listu a vzniklo z toho úžasné video.

tančící skupina i Zdroj fotografie: iStock
                   

Generace dnešních dvacátníků a třicátníků má stále potřebu něco si dokazovat. I přes značné rozdíly ve výchově jednotlivých příslušníků této generace pojí mladé dospělé jedna věc – snaha splnit si (pokud možno) všechny své sny. Na odškrtávání ze svého seznamu přání pracuje i Matt Bray, který si 30. prosince 2011 založil vlastní kanál na populárním serveru YouTube. Zde zveřejňuje svá více či méně podařená videa z toho, jak si plní své osobní cíle. Jedním z nejoblíbenějších videí je to s názvem „100 people of dance”, které rozhodně stojí za zhlédnutí.

Trilogie tanečních videí

Matt Bray je původem z města Naperville (Illinois, Spojené státy americké) a na internetu dává průchod své fantazii prostřednictvím serverů YouTube, Twitter nebo Facebook. Nejčastěji zveřejňuje videa, která opatří hashtagem s číslem označující pozici splněného přání v jeho seznamu. Ovšem čas od času přidá i taková, jež žádné označení na první pohled nemají. Trilogie tanečních videí (100 days of dance, 100 places of dance, 100 people of dance) je jednou z nich.

První z videí zveřejnil Matt dne 3. května 2014. Tančí v něm po dobu 100 dní na stejnou píseň a zvolenou taneční choreografii (samotný výběr písně a volba jednotlivých tanečních kroků mu zabrala více času, než si myslel, ale po sérii omylů našel kombinaci, kterou si představoval). Než sebral dostatek odvahy na pořízení videa, několik měsíců usilovně trénoval taneční sestavu, a sice 3x denně, aby ji dostal do svalové paměti. Jakmile si byl jistý, že vše bezchybně zvládne, požádal svoji sestru o natočení videa.

100 různých lidí během 16 000 kilometrů na cestách

Druhé video z trilogie zveřejnil 6. června 2015 a věnoval se v něm 100 místům, kde tančil. Třetí poté vypustil do světa 9. srpna 2016. V posledním videu ukázal 100 různých lidí, kteří tančí stále tu stejnou choreografii. V „honbě“ za dokonalým videem urazil Matt během dvou měsíců více než 16 000 kilometrů (1,5 měsíce z toho prakticky bydlel ve svém autě). Kvůli tomu, aby našel 100 různých lidí na odlišných místech, procestoval celé Spojené státy americké i Kanadu.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Podle jeho slov bylo natáčení videa nejbláznivějším zážitkem, který kdy absolvoval, a jeho sestříhávání ještě těžším. Jelikož jsou Mattovy počiny nanejvýš zajímavé, jistě vás nepřekvapí, že všechny tři příspěvky získaly na síti YouTube miliony zhlédnutí. Nejvíce jich utržilo první zveřejněné video, a sice 7,6 milionu, v závěsu za ním následuje třetí video s 6 miliony zhlédnutí a na chvostu se drží druhé video se 3,4 miliony zhlédnutí.

Co máte na svém seznamu přání vy?

Zdroj: TheGuardian

Diskuze Vstoupit do diskuze
104 lidí právě čte
Zobrazit další články