Většina z nás dělá tyto věci na denní bázi. Lidé si však vůbec neuvědomují, jaké mají pro ně následky. Zpytujte svědomí a okamžitě s nimi přestaňte.
Již od puberty slýcháme, že časté pití alkoholu a kouření cigaret patří mezi velmi nezdravé a tělo ničící zlozvyky. Někdy však i rutinní každodenní činnosti mohou negativně ovlivnit lidské zdraví a tělesný stav. Navíc vypadají tyto návyky naprosto neškodně a nevinně. Věděli jste například, že koupel v hydromasážní vaně může mít katastrofické důsledky? Zjistěte, čeho dalšího se nadále vyvarovat.
Nošení nylonových punčoch
Časté nošení nylonových punčochových kalhot a úzkých džínů může podporovat zarůstání chloupků na nohou, ale také v oblasti bikin. Přiléhavý materiál zabrání chloupkům, aby prorůstaly pokožkou. Začnou tak zarůstat pod kůží. Abyste tomu zabránili, pokožku pravidelně hydratujte.
Houba na mytí nádobí
Jeden centimetr houby na mytí během běžného používání obsahuje až 50 miliard mikroorganismů. Většina z nás pokládá své ruce po umytí nádobí za naprosto čisté, avšak není tomu tak. Mikroorganismy zůstávají na našich rukách, což způsobuje vyrážky a další kožní onemocnění. Houby lze vydezinfikovat pomocí vroucí vody.
Sójové produkty
Bílkoviny obsažené v sóje dokážou zcela nahradit ty živočišné. Také obsahují mnoho vitamínů, jež přispívají ke zdravému organismu. Sójové produkty pomáhají při rozumné konzumaci snižovat riziko rakoviny a Alzheimerovy choroby. Nadměrný příjem však může způsobit zácpu, nadýmání, nevolnost a poruchy štítné žlázy.
Turban z ručníku
Turban z ručníku po koupeli není zase tak praktický, jak si pravděpodobně myslíte. Vytváří na hlavě efekt sauny. Pokožka se začne potit, tedy i dříve mastit. Osuška také absorbuje vlhkost, což může vlasy vysušit.
Ručník na obličej
Beauty odbornice radí vyměnit ručník na obličej za čistý látkový kapesník. Ten snižuje traumatizaci odlíčené pokožky, která je velmi náchylná k poškození.
Pěna nebo bomba do koupele
Zdá se, že po dlouhém dni v práci nebo ve škole není nic lepšího, než si napustit vanu. Nejlépe si v ní ještě rozpustit svou oblíbenou bombu do koupele. Tyto přípravky však často obsahují barviva a chemikálie, jež narušují mikroflóru v intimních partiích. Upřednostňujte proto přípravky s přirozenějším složením.
Balená voda
Někteří lidé pijí balenou vodu, protože si myslí, že je čistší než voda z kohoutku. To však není vůbec pravda. Právě naopak splňuje voda z kohoutku mnohem přísnější hygienická opatření. Balená voda může způsobit zdravotní problémy napadající hlavně zuby.
Kosmetika v koupelně
Obvykle mají všichni své kosmetické přípravky uložené v koupelně. To však není úplně vhodné místo. Vlivem kolísaní vlhkosti a teploty se u těchto produktů zkracuje doba jejich trvanlivosti, navíc se mění i konzistence.
Nošení žabek
Při nošení žabek postrádá vaše noha běžnou oporu, což vede k poškození šlach, bolesti a artritidě. Některé navíc obsahují škodlivou látku bisfenol, která má karcinogenní účinky.
Černý přeliv
Barvy na vlasy obsahují parafenylendiamin. Ten může způsobit těžké alergie, které se však nemusí projevit hned. Tmavé pigmenty také obsahují jedovaté látky, například uhelný dehet či olovo.
Dlouhé nehty
Pokojské a zdravotní sestry mají přímo nakázáno, že nemohou nosit dlouhé nehty. Víte proč? Kvůli vytrvalým a skrytým patogenům, které se schovávají pod nimi.