Příprava na let: Prázdná lahev ušetří za útratu v letadle, sycené nápoje nejsou vhodnou volbou z důvodu nadýmání

Cestování letadlem do dovolenkových destinací může být vzrušující zábava i nervy drásající drama. Když se na něj dobře připravíte před odletem, neriskujete, že budete strádat.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Létání je nejrychlejší a nejkomfortnější způsob, jak se dostat do destinace, kde si chcete užít vysněnou dovolenou. I když se hlavní sezóna pomalu blíží k závěru, spousta turistů míří do cizích krajů během celého roku. Jistou formu dobrodružství, které vás na cestách čeká, skýtá už samotný let. Jistě cítíte vzrušení i nervozitu už při příchodu na letiště. Už tam totiž zasloužená dovolená může hladce odstartovat, nebo se naopak pěkně zkomplikovat.

Vyhnete se zbytečným starostem

Jakmile vstoupíte na půdu letiště, vzrušení i nervozita začnou narůstat. Předletové procedury, odbavování nebo hledání odletové brány jsou totiž mírně stresující. Pokud se chystáte na svůj první let nebo létáte jen zřídkakdy, vyplatí se znát několik rad, díky nimž se vyhnete zbytečným starostem a nervování. O to víc si pak můžete v klidu vychutnat magický zážitek, když se mnohatunový stroj vznese do oblak jako pírko.

Před tím, než nastoupíte na palubu a usednete do svého sedadla, je dobré znát několik praktických tipů, které vám cestování letadlem zpříjemní. Každá letecká společnost má vlastní specifická pravidla, jež byste před cestou měli znát, aby vás při odbavování třeba nepříjemně nezaskočilo, že si musíte připlácet za váhu zavazadla. Existuje ale rovněž pětice univerzálních triků, které zejména během dlouhých zámořských letů jistě oceníte.

1) Nedávejte si perlivé nápoje

Zvýšený atmosférický tlak, kterému budete během letu vystaveni, způsobuje, že plyn je mnohem více chlazený. Vypitím perlivého nápoje riskujete nepříjemné žaludeční komplikace, jako je nadýmání nebo nevolnost, jež můžete pociťovat celou cestu. Obdobný účinek na organismus má sycený alkohol.

ruka drží kufr a letenku na letišti iZdroj fotografie: Pixabay
Díky těmto tipům bude cestování letadlem pohodlnější

2) Prázdná lahev se bude hodit

Přes letištní kontrolu se s plnou lahví nedostanete. Prázdnou ale pronesete bez problémů. Když si ji později naplníte kohoutkovou vodou při čekání u odletové brány, můžete ušetřit. Ceny vody v letištních obchodech nebo přímo v letadlech jsou totiž poměrně vysoké.

3) Hydratujte svou pleť

Před odletem si ošetřete obličej krémem. Vzduch v letadle je totiž velmi suchý a vysává vlhkost i z pokožky. Osvěžovat si tvář rozprašovači nebo kapesníčky vlhčenými termální vodou není dobrý nápad. Obsahují totiž sůl, která pleť ještě více vysušuje.

4) Vezměte si sluchátka nebo špunty

Možná neplánujete během letu poslouchat hudbu, ale vězte, že když si ji pustíte do sluchátek, nebudete tolik vnímat hluk a budete moci lépe relaxovat. Určitě je oceníte, když v letadle budou vyvádět děti. Většina renomovaných aerolinek vám při dlouhých letech sluchátka i špunty do uší poskytne. Při kratších letech nízkonákladovými společnostmi je lepší být připravený. Neuškodí mít v příručním zavazadle i tablet, na kterém můžete sledovat filmy.

Tabule s odlety na letišti iZdroj fotografie: Pixabay
Místo informační tabule na letišti si můžete všechny důležité informace najít v mobilní aplikaci

5) Stáhněte si aplikaci

Zrušení, zpoždění nebo změna letu je nepříjemnou, ale celkem běžnou realitou, se kterou se dříve nebo později setká každý cestovatel. Před tím, než se vydáte na cestu, je dobré stáhnout si aplikaci, se kterou vás nejrůznější změny nezaskočí. Kromě toho je užitečná i při odbavení.

Jaké cestovatelské triky ještě znáte?

Zdroj: Genialne
Diskuze Vstoupit do diskuze
125 lidí právě čte
Zobrazit další články