Jejich 89letý dědeček měl po těle spoustu škrábanců. Skrytá kamera v domově důchodců potvrdila nejhorší obavy

Starý muž si z domova s pečovatelskou službou odnášel nevysvětlitelná zranění. Zoufalá rodina se proto rozhodla nainstalovat zde kameru. Když se podívali na záznamy, byli v šoku.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Tento otřesný případ zděsil mnohé, kteří mají své blízké v domovech s pečovatelskou službou a podobných zařízeních. Rodina díky kamerovým záznamům zjistila, že jejich dědeček v této instituci trpí. Už dlouho si odsud odnášel nevysvětlitelná zranění, ale jejich příčina byla najednou zcela jasná.

Jeho nejbližší měli podezření

Senior dlouhodobě pobýval v domově s pečovatelskou službou v kanadské Ottawě. Rodina ho často jezdila navštěvovat. Záhy si ale začali všímat podivných zranění, která měl 89letý Georges Karama po celém těle. Jeho vnuk Daniel Nassrallah se rozhodl nainstalovat do pokoje svého dědečka kameru s vysokým rozlišením, aby jeho nejbližší zjistili, co se v domově děje.

Bezmocný muž trpěl demencí

Na celé situaci byl nejhorší fakt, že Georges ve svém věku trpěl stařeckou demencí, byl tak víceméně bezmocný. Sám proto nedokázal rodině vysvětlit, co se v ústavu odehrává. Jeho blízcí se o něj ale začínali bát, proto se jednoho dne sešli, aby se na záběry z bezpečnostní kamery společně podívali. Daniel ale později přiznal, že se mu v ten okamžik podlomily kolena.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Otřesný případ týrání

Na videu bylo vidět, že zdravotník Jie Xiao se vydal k posteli Georgese, aby mu vyměnil plenu. Zmatený senior dvakrát lehce udeřil Jieho do tváře, který mu na to odpověděl 11 ranami pěstí do obličeje. Bylo zřetelné, že se snaží muže zastrašit a vyhrožovat mu, ačkoliv k tomu neměl absolutně žádný vážný důvod. Rodině bylo hned jasné, odkud předtím pocházely všechny ty podlitiny.

Zdravotníka vydali policii

Zděšená rodina se ihned vydala do domova s pečovatelskou službou. V pokoji jejich dědečka nalezli zdravotníka Jieho Xiao a rozhodli se ho zadržet a okamžitě na místo zavolat policii. Jie se ke všem svým činům přiznal a koncem tohoto roku bude odsouzen. Policie mezitím vyšetřuje, zda nenapadl i někoho dalšího. Tento příběh by měl sloužit jako varování pro všechny, kteří mají své blízké v podobných zařízeních, aby dávali pozor, co se zde děje.

Jaké máte zkušenosti s domovy pro seniory?

Zdroj: DailyMail
Diskuze Vstoupit do diskuze
53 lidí právě čte
Zobrazit další články