Zvídaví lidé odezíráním ze rtů rozluštili, co si princové William a Harry řekli na pohřbu královny Alžběty II.

V pondělí 19. září 2022 se ve Westminsterském opatství uskutečnil celým světem sledovaný pohřeb královny Alžběty II. Účastnila se ho královská rodina i významní hosté.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Poslední rozloučení s královnou v sobě neslo řadu symbolů. Všechno mělo svůj význam, nic nebylo ponecháno náhodě. Pohřeb byl naplánován do posledního detailu ještě za života Alžběty II. Po její smrti se jen doladily drobnosti dle aktuální situace. Ta se týkala také prince Harryho a jeho manželky Meghan, vévodkyně ze Sussexu.

Ne příliš vřelé vztahy

Vztahy vévody a vévodkyně se Sussexu s královskou rodinou, zejména s králem Karlem III. a princem Williamem a princeznou Catherine, nejsou právě nejvřelejší. Může za to jejich vyvázání z královských povinností a odstěhování do USA, čímž zasadili hlubokou ránu také zesnulé královně Alžbětě II. Není proto divu, že oči celé řady lidí se upíraly k tomu, jestli se sourozenci princové Harry a William usmíří a alespoň na pohřbu najdou společnou řeč.

Daleko od královské rodiny

Během pohřebního ceremoniálu, jenž se odehrával podle přesně daného schématu, nebylo moc času si něco říct. Všechno zabíraly televizní kamery a hovor by nebyl důstojný dané situaci. Princové Harry a William se setkali v den pohřbu královny ve Westminsterském opatství. Zde bylo princovi Harrymu a jeho ženě, vévodkyni Meghan, přisouzeno místo ve druhé řadě za královskou rodinou, což si lze vysvětlit jako jasný symbol toho, že je královská rodina drží dále od těla.

iZdroj fotografie: Pixabay

Můžete jít jako první

Odpoledne se uskutečnila zádušní mše za královnu Alžbětu II. na hradě Windsor, a to v kapli svatého Jiřího. I té se princ Harry a Meghan zúčastnili. Odborníci na odezírání z úst tu zaregistrovali, že si oba princové vyměnili pár slov. Podle všeho princ William požádal prince Harryho a Meghan, aby do kostelní lavice vstoupili jako první. Vévoda ze Sussexu se údajně svého bratra zeptal, jestli tedy mají projít jako první, načež princ William odpověděl, že ano. A následně své ženě řekl, aby je nechala projít jako první.

Co si myslíte o vztazích v britské královské rodině?

Zdroj: NYPost
Diskuze Vstoupit do diskuze
111 lidí právě čte
Autor článku

Jana Fojtíková

Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Starý chleba najde uplatnění při smažení i vaření vývaru. Přišla na to kdysi jedna moudrá hospodyňka
Události247.cz
Události247.cz
Falešná rakovina nebo pomoc lidem v tíživé situaci: Podvodníci lákají z lidí peníze přes sociální sítě
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Jaká je ideální teplota v bytě a proč: Zdraví dospělí by neměli jít pod dvacet, senioři a nemocní po 18 °C
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Co když se střetnou moderní tanky T-90M a Leopard 2: Stroje Ukrajiny jsou rychlejší, ale ruští vojáci mají lepší dovednosti