Princeznu Kate v léčbě doprovázejí komplikace. Hrozí, že už se na veřejnosti neukáže

Princezna se už od začátku roku, kdy absolvovala plánovanou operaci břicha, v podstatě neobjevila na veřejnosti. Ukázala se jen v předtočeném videu, kde se svěřila, že má rakovinu.

                   

Od chvíle, kdy oznámila, že bojuje s rakovinou, se princezna z Walesu drží v ústraní. Na veřejnosti se neobjevila už několik měsíců a je vysoce pravděpodobné, že tomu tak zůstane i nadále. Podle britských médií totiž její zotavování doprovázejí komplikace. Přestože princ William tvrdí, že se jeho manželce daří v souvislosti s léčbou zákeřné nemoci relativně dobře, z Kensingtonského paláce unikly informace, které tak optimisticky nezní.

Následky chemoterapie jsou prý brutální

Před zraky veřejnosti se princezna Kate skrývá už od lednové operace břicha. Velmi náročná a poměrně drastická léčba, kterou princezna poslední měsíce musí absolvovat v souvislosti s rakovinou, kterou jí lékaři diagnostikovali, si totiž vybírá svou nepříjemnou daň. „Potýká se s brutálními vedlejšími účinky chemoterapií. Proto se nechce ukazovat na veřejnosti. Je neustále vyčerpaná a je jí nevolno,“ cituje server TheNews zdroj z Kensingtonského paláce.

Před svým desetiletým synem Georgem, devítiletou dcerou Charlotte a šestiletým synkem Louisem se prý Kate snaží tvářit statečně, i když jí zrovna není moc do zpěvu. Podle serveru se dokonce dětem někdy raději vyhýbá, aby je nestresovala. Chemoterapie je totiž obrovským náporem na organismus. Princeznu vyjma silné nevolnosti a únavy navíc prý trápí i úbytek na váze a ztráta vlasů.

Za zdmi paláce si procházejí peklem

„Kate a William si za zdmi paláce procházejí peklem,“ prozradil médiím vysoce postavený dvořan s tím, že princezna však s nemocí bojuje statečně a veškerý čas věnuje odpočinku a zotavení„Rakovina je na rozdíl od mnoha jiných onemocnění velkou fyzickou, ale i emocionální zátěží,“ vysvětlil newyorský lékař Stuart Fischer webu RadarOnline.  

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený The Prince and Princess of Wales (@princeandprincessofwales)

​O své zákeřné nemoci informovala princezna fanoušky 22. března prostřednictvím videa zveřejněného na sociálních sítích. Diagnózu, kterou se od lékařů dozvěděla po své lednové operaci břicha, označila za šokující. Uvedla, že okamžitě zahájila léčbu. O jaký typ rakoviny se jedná, ale není dosud jasné. Televize BBC s odkazem na nejnovější prohlášení Kensingtonského paláce uvedla, že je zcela nepravděpodobné, že by se Kate v nejbližší době mohla vrátit ke královským povinnostem.

Co říkáte na to, jak princezna bojuje s nemocí?

Diskuze Vstoupit do diskuze
89 lidí právě čte
Zobrazit další články