Tajemný život jediné dcery královny Alžběty II. konečně odhalen. Poznejte ženu, která přenechala všechnu slávu bratrům

Princezna Anna Mountbatten-Windsor prožila bouřlivé mládí, avšak s přibývajícími léty se veřejnému životu spíše vyhýbá. Poznejte její životní příběh.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
i Zdroj fotografie: Graham Grinner Lewis / Creative Commons / CC BY
i Zdroj fotografie: Uživatel Mareklug / Creative Commons / CC BY
i Zdroj fotografie: Depositphotos
i Zdroj fotografie: Depositphotos
i Zdroj fotografie: See Li / Creative Commons / CC BY
i Zdroj fotografie: Uživatel Titanic Belfast / Creative Commons / CC BY
i Zdroj fotografie: Depositphotos
i Zdroj fotografie: Depositphotos
i Zdroj fotografie: Depositphotos
i Zdroj fotografie: Depositphotos
Dalších 7 fotografií
Dalších 7 fotografií
                   

Britská královská rodina je bezesporu jednou z nejpopulárnějších rodin současnosti. V posledních letech plní stránky médií především příběhy a skandály spojené s vnuky královny Alžběty II., princi Williamem a Harrym, respektive s jejich manželkami Catherine, vévodkyní z Cambridge a Meghan, vévodkyní ze Sussexu. Dříve se pozornost médií soustředila na královniny děti – především prince z Walesu, Charlese. Pozornosti ovšem neunikla ani princezna Anna Mountbatten-Windsor.

Pozoruhodná žena, která přenechala slávu bratrům

Princezna Anna Mountbatten-Windsor se narodila 15. srpna 1950 současné britské panovnici královně Alžbětě II. a jejímu nedávno zesnulému manželovi princi Phillipovi. Princezna má tři bratry, staršího prince Charlese a dva mladší – Andrewa, vovodu z Yorku a Edwarda, hraběte z Wessexu. V době svého narození byla třetí v pořadí nástupnictví na britský trůn, avšak v současné době je až patnáctá v pořadí.

Princezně se dostalo vybraného vzdělání na Benenden School, což je internátní škola pro dívky od 11 do 18 let poskytující ucelené vzdělání. Již od útlého dětství provázela princeznu Annu láska ke koním, kterou sdílí společně se svojí matkou. Jezdectví si princezna u svých rodičů posléze prosadila a po tvrdých trénincích se stala respektovanou jezdkyní. V roce 1976 se dokonce zúčastnila Letních olympijských her v Montrealu. Stala se tak první členkou britské královské rodiny, která se her osobně zúčastnila.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Princeznin život je vskutku zajímavý

Kromě účasti na olympijských hrách se princezna může pyšnit vítězstvím na evropském mistrovství v jezdectví v individuální kategorii a následným oceněním BBC „sportovní osobnost roku“. Za pozornost stojí i její šatník. V mládí volila kratší sukně a šaty, které končily nad koleny, za což si vysloužila řadu výtek od královské rodiny a značnou pozornost médií. V současné době největší kontroverzi vyvolává její volba vojenské uniformy, kterou volí na některé oficiální akce.

Pozornost médií se na princeznu soustředila i v roce 1974, kdy čelila ozbrojenému přepadení. Útočník se jmenoval Ian Ball a tvrdil, že chce princeznu unést s cílem získat výkupné, které by mohl věnovat Národní zdravotní službě. Ovšem tento pokus o únos skončil neúspěchem, jelikož princezna odmítla s útočníkem spolupracovat i přes výhružky násilím. Ian Ball byl krátce na to zatčen policií.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Další kontroverzi vyvolal princeznin rozvod s Markem Phillipsem. Za něj byla provdaná v letech 1973 – 1992 a s nímž má dvě děti, Petera Phillipse a Zaru Phillips. V současné době je Anna provdaná za svého druhého manžela Timothyho Laurence. Ačkoliv se s přibývajícími roky princezna z veřejného života spíše stáhla do ústraní, stále zůstává velmi aktivní v oblasti charity a své matce královně Alžbětě II. pomáhá s plněním řady povinností.

Jaký je váš oblíbený člen britské královské rodiny a koho naopak nemůžete vystát?

Zdroj: Metro

Galerie

Dalších 7 fotografií
Dalších 7 fotografií
Diskuze Vstoupit do diskuze
77 lidí právě čte
Zobrazit další články