Chtěl zrekonstruovat svůj dům, ale to, co našel pod zemí, mu sebralo slova z úst. Tohle nikdo z vesnice ani ve snu nečekal

Čas od času je jednoduše zapotřebí provést rekonstrukci nějaké budovy. Jen málokdy však při tom naleznete to, co tento muž.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

V roce 1963 se jeden muž z provincie Nevsehir v Turecku rozhodl, že bude potřeba v jeho bytě udělat nějaké úpravy a rekonstrukce. Nakonec to dopadlo tak, že začal rekonstruovat celý svůj dům. Ani ve snu by ho však nenapadlo, že když začne s opravami, tak objeví jeden z nejcennějších pokladů Starého světa. Je to tedy doopravdy paráda.

Našel velice zajímavou věc

Turek našel pod svým domem vchod do starobylé osady, a to vlastně úplnou náhodou. Když totiž strhl jednu podlahu ve svém domě, našel průchod, díky němuž se najednou dostal zpět do minulosti o několik tisíc let. Podle historiků pochází staré osídlení, které zde bylo ukryto, asi z 12. století před naším letopočtem.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Pod domem bylo obrovské sídliště

Pod podlahou našel tajné dveře, které vedly tunelem do jakési jeskynní místnosti, o které si dříve myslel, že je to jen nějaká rýha ve stěně. Když se ale pořádně rozhlédl, uvědomil si, že v tom celou tu dobu bylo něco mnohem víc. Pod domem bylo několik desítek chodeb a téměř třicet pater bylo propojeno tunely, kde každá úroveň měla svoji vlastní roli.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Bylo tam vlastně úplně všechno

Když muž postupoval dál a dál, mohl spatřit staré domy, školy, kostely, dílny na výrobu vína a olivového oleje, obchody, a dokonce i hrobky. Bylo prostě vidět, že kdysi dávno tam vzkvétala jakási civilizace. Město, které bylo nalezeno, se jmenovalo Kappadokie a mělo více než 100 vchodů, které byly ukryty před vnějším světem.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Obyvatelé města se totiž obávali vetřelců. Také byl ve městě vybudován vyspělý podzemní říční systém, který zajišťoval pitnou vodu. Co byste dělali vy, kdybyste něco takového našli pod vaším domem?

Zdroj: Did You Know

Diskuze Vstoupit do diskuze
132 lidí právě čte
Autor článku

Lucie Vágnerová

Zobrazit další články