Při autonehodě zabil motorkáře. Když se ho snažil zachránit, zjistil, že to byl jeho syn

Smrt dítěte je tou nejhorší tragédií, jakou mohou rodiče prožít. Pokud jsou navíc oni sami příčinou úmrtí, jen těžko se lze se ztrátou vyrovnat. Své o tom ví otec a profesor matematiky z Clarinu.

i Zdroj fotografie: PxHere
                   

Způsobit dopravní nehodu vedoucí k úmrtí je silný psychický nápor. Když profesor Hugo Gustav Kuhnle ráno vyrazil do práce, ještě netušil, co ho čeká. Pouhých dvě stě metrů od jejich rodinného domu srazil motorkáře. Když vystoupil z auta, aby zraněnému muži pomohl, zjistil, že se jedná o jeho vlastního syna Juana. 39letý Juan tehdy přenechal automobil své manželce, aby mohla odvézt jejich pětiletou dceru do školky, a sám jel do práce na motorce.

iZdroj fotografie: PxHere
Ilustrační fotografie – následky nehody byly tragické

Otec vezl zraněného syna do nemocnice

Po srážce byl Juan stále naživu, ale dvě a půl hodiny po přijetí do nemocnice zemřel. Do nemocnice ho převezl otec ve svém vlastním voze. Tato nehoda otřásla celým městem. Juan pracoval 16 let na agrotechnické škole jako projektový manažer. Škola byla na celý den uzavřená, aby tragicky zesnulému muži vzdala hold. Vyšetřování nehody stále probíhá. I kdyby se ale prokázalo, že otec byl v celé tragédii nevinně, nejspíš si nehodu nikdy vyčítat nepřestane.

iZdroj fotografie: Pixabay
Ilustrační fotografie – při nehodě zemřel motorkář

Jak se vyhnout nehodám?

Při řízení je nutná zvýšená opatrnost. K tragické nehodě není třeba ani přílišná rychlost, je znám i případ ženy, která narazila v rychlosti 40 km/h a zemřela. Špatné reflexy nebo nedostatečně rychlá reakce může na životě ohrozit řidiče i spoustu nevinných lidí okolo. Před řízením se nikdy nesmí požít alkohol nebo drogy a během řízení by se neměl za žádných okolností používat mobilní telefon, který řidiče rozptyluje.

Na dlouhé vzdálenosti se doporučuje udělat si každé dvě hodiny přestávku. Důležitý je i odpočinek v případě, že se řidič cítí unavený. Ospalost výrazně zvyšuje riziko nehody. Dbát je třeba i na počasí, podmínky na silnici a provoz. V případě problému nebo nehody s fyzickým poškozením je vhodné mít u sebe baterku a lékárničku. Neméně důležité je pravidelné monitorování stavu vozidla a kontrola brzd, hladiny oleje, pneumatik a světel. Samozřejmě je důležité se v autě poutat bezpečnostními pásy.

iZdroj obrázku: Pixabay
Ilustrační fotografie – koho muž zabil? Byl to jeho vlastní syn

Zdroj: DailyMail

Diskuze Vstoupit do diskuze
148 lidí právě čte
Zobrazit další články