„Ve sklepě bude rodičům dobře,“ pomyslel si po měsících hledání domova pro seniory. Vytvořil jim bezpečné zázemí

Hledání vhodného domova pro seniory ho unavilo natolik, že se rozhodl situaci vyřešit jinak. Své rodiče poslal bydlet do sklepa.

Pár nemohoucích seniorů i Zdroj fotografie: iStock
                   

Čím více člověk stárne, tím se stává méně nezávislým a potřebuje zvláštní péči. Bohužel v dnešní uspěchané a na peníze orientované době není mnoho lidí schopných se o své blízké postarat. Proto děti odkládají své rodiče v pokročilém věku do různých pečovatelských domů, kde je o ně sice postaráno relativně dobře, ale pro jejich psychiku by bylo jistě lepší, kdyby byli doma se svou rodinou. Stejně uvažoval muž ze Spojených států, který pro své rodiče udělal úžasnou věc.

Přestavba za dobrým účelem

Schonovi rodiče již byli ve věku, kdy nebyli schopni se o sebe plně sami postarat. Spoustu věcí si dokázali udělat bez pomoci, ale přece jen se nakonec dostali do fáze, kdy potřebovali mnohem více. Měsíce se muž snažil najít vhodné ubytování pro seniory s profesionálním přístupem, ale bohužel delší dobu neměl štěstí na to, aby našel takové místo, které by bylo pro něj i jeho rodiče vyhovující. A tak se se svou manželkou Jeannie domluvili, že staroušky překvapí a dopřejí jim strávit svá poslední léta co nejlépe.

Rozhodli se přeměnit suterén svého vlastního domu, který dosud sloužil jako herna, na malý byt s jednou ložnicí, kde mohli jeho rodiče v klidu žít. Po velkém plánování, dohadování a kompromisech se konečně pustili do díla. V prvé řadě bylo nutné zbourat jednu ze suterénních zdí. Poté se Schon musel vzdát svých oblíbených zábavních věcí, a tak odstěhoval všechny, které ve sklepě byly, především karaoke automat a kulečníkový stůl. Rekonstrukce dále pokračovala až do dokončení dlouho očekávaného projektu.

iZdroj fotografie: iStock

Schon a Jeannie navíc přidali veškeré vybavení, které senioři budou ve svém novém příbytku potřebovat, jako jsou madla v koupelně, sedátka do vany a protiskluzové podložky. Manželé obětovali této opravě velké množství času, ale nelitovali ani jediné vteřiny. Když měli hotovo, byli se svou prací spokojení a šťastní, že tento projekt zvládli zrealizovat, a pomoct tak Schonovým rodičům.

Neubránili se slzám

Jakmile byla přestavba dokončena, přivezl Schon své nicnetušící rodiče George a Bonnie Millerovy na prohlídku jejich nového domova. Ten jim umožní zachovat si nezávislost, ale přesto je dostatečně blízko, aby jim mohli Jeannie s manželem pomoct v jakékoli nouzi. Když Bonnie a George uviděli, co pro ně jejich syn a snacha udělali, naprosto oněměli. Jejich reakce je velmi dojemná, protože ani jeden neudržel slzy.

To, že pro ně syn upravil svůj suterén jen proto, aby mohli žít v pohodlí a jistotě, pro ně byl ten největší projev lásky. Byli mu neuvěřitelně vděční. Na videu se můžete podívat, jak emotivní reakci seniorů tento úžasný čin vyvolal. Jistě budou mít v novém příbytku pohodlí a vše, co potřebují.

https://www.youtube.com/watch?v=I1nw6_GYakU&t=1s

Co říkáte na synův počin?

Zdroj: G21
Diskuze Vstoupit do diskuze
95 lidí právě čte
Zobrazit další články