Jak s námi kočky komunikují a co chtějí svými činy tiše říct?

V dnešním článku se budete moci dočíst o kočkách pověry, o kterých jste možná neměli ani tušení, že existují. Pokud vlastníte kočku, možná jste už nějakou z nich zažili.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Viděli jste někdy pohádkovou čarodějnici? Vždy vedle sebe měla kočku, nejlépe černou. Už tady si můžeme všimnout, že tímto se kočky liší od ostatních zvířat. Jsou totiž často spojovány s magií, pověrami a různými znameními. Ve většině případů se jedná o černé kočky ve spojení s něčím zlým. Kdo by neznal zvěst o tom, že pokud přeběhne černá kočka přes cestu, znamená to smůlu. Možná ale nevíte, že pověr o kočkách existuje daleko více.

Zakrývají si tlapkami obličej během spánku

To znamená, že druhý den bude velmi špatné počasí. Zvláště lidé, kteří se chystají na dlouhou cestu, by toto znamení měli brát v potaz a nejlépe cestu zrušit. S touto pověrou se spojuje pár dalších. Jestliže kočka škrábe na zeď, značí to, že přijde silný vítr. Pokud oškrabává podlahu, můžete očekávat vánici či hurikán. Co se týče cestování, napovědět vám také může, jak se kočka před vaším odjezdem chová. Pokud si bez problémů sedá na vaše zavazadla, měla by cesta proběhnout v pořádku.

iZdroj fotografie: Unsplash

Znamení, která značí neštěstí

Chodí vaše kočka sem a tam a nikde chvíli nevydrží? Ve vašem domě v tom případě převládá negativní energie a nejlepší pro vás bude jej od negace vyčistit. Jestliže tak neuděláte, tak může začít docházet k velmi častým hádkám, které proběhnou i několikrát denně. V případě, že kočka obejde nemocného člověka, znamená to, že jeho nemoc bude dlouhá a jen tak rychle se nevyléčí. A pokud vaše kočka odejde nenávratně z domu, budou se v něm držet nemoci.

Předpověď nečekaných událostí

Když kočky začnou z ničeho nic skákat na majitele a vyžadovat si jeho pozornost, znamená to brzkou návštěvu, kterou nebudete očekávat. Host, který se dostaví vás nejspíše překvapí a bohužel nebude mít dobré zprávy. Proto se raději připravte na nepříjemné události. Návštěvu může také značit, když si kočka začne umývat obličej tlapkami. Tato návštěva by neměla mít negativní podtext. Pokud si kočka začne čistit vousky, značí to duchovní návštěvu.

iZdroj fotografie: Unsplash

Kočky a rybaření

Když černá kočka vběhne na loď a vzápětí z ní hned sleze, znamená to, že se loď příští plavbu potopí. Věří se také, že pokud doma chováte černou kočku, tak se každý rybář, který s vámi žije, bezpečně vrátí domů ze svých cest. Jestliže je rybář na cestě k rybolovu a běží před ním kočka, bude se mu dařit. Pokud mu jen zkříží cestu, bude mít naopak smůlu.

Zdroj: Petcube

Diskuze Vstoupit do diskuze
121 lidí právě čte
Zobrazit další články