Bezcitná zrůda ho střelila do hlavy, čtyřnohý bojovník naštěstí přežil. Buddy se dnes snaží znovu důvěřovat lidem

Týraný pes byl brutálním způsobem postřelen přímo do hlavy. Následky tohoto krutého napadení si ponese až do konce svého života.

i Zdroj fotografie: U.S. Department of Defense
                   

Roztomilý pes Buddy vypadá trochu zvláštně, nemá totiž čumák a část čelisti. Přežil smrtelný útok, při kterém jej nemilosrdně střelili do hlavy a nechali napospas osudu. Když k surovému incidentu došlo, žil v ulicích poblíž bosenského města Banja Luka. Několik dní zraněné zvíře muselo trpět, než ho zuboženého našli v křoví a převezli k veterináři. Nacházel se v kritickém stavu, přesto se rozhodli k operaci a Buddy naštěstí přežil.

K veterináři se dostal v kritickém stavu

Střela však týranému kříženci významně poničila část obličeje. Při rekonstrukční operaci, která mu zachránila život, zcela přišel o horní čelist. V původním místě čumáku museli chirurgové vytvořit dva malé otvory, aby pes mohl správně dýchat. Po náročném zákroku se prozatím péče o Buddyho ujala dobrovolnice. Čekají jej ale lepší vyhlídky. Do Bosny se pro něho vydal tým z britské charitativní organizace Paws2Freedom.

iZdroj fotografie: S vědomím BPM MEDIA

Ta zajistí přátelskému a energickému hrdinovi nový domov, ve kterém bude konečně šťastný. „Navzdory jeho životu na ulici, kopání, týrání a postřelení je Buddy plný života a energie. Chová se jako normální pes. Nikdo by neřekl, že nemá nos a horní čelist, říká záchranářka Susan Sheldonová. Pejsek, kterému jsou dva až tři roky, se dobře zotavil. Může normálně jíst, dýchat a je zdravotně v pořádku, jen občas silně kýchne.

Zaslouží si být konečně šťastný

Problémy s kýcháním má právě kvůli postřelení. „Veterinář nám vysvětlil, že vzhledem k povaze Buddyho zranění mu z dolních dutin a dýchacích cest nic moc nezbylo, dodala záchranářka. V otvorech na dýchání, které chirurgové vytvořili namísto nosu, však psovi občas uvízne jídlo. Právě to vyvolává kýchací reflex. Je tedy důležité, aby dostával správnou stravu, třeba kašovité masové konzervy pro něho nejsou vhodné.

Ideální jsou suché pokrmy, vařené maso a zelenina. Navzdory děsivému incidentu je Buddy hravý a zábavný. Charitativní organizace pro něho nyní hledá nový domov. „Vhodná by byla aktivní rodina žijící v domě se zahradou, aby mohl běhat a hrát si,“ vysvětlila Susan. Ideálně i společnost jiného psa, který by mu byl vzorem. „Buddy si prošel peklem a zaslouží si užívat veškerých životních radostí,“ dodala záchranářka.

Co podle vás některé jedince vede k takto ohavným činům?

Zdroj: Mirror
Diskuze Vstoupit do diskuze
95 lidí právě čte
Zobrazit další články