Co na obrázku vidíte jako první? Vyzkoušejte psychologický test a odhalte, co vám brání ve štěstí

Jestliže se ve svém životě necítíte spokojení, udělejte si rychlý test a zjistěte, co je skutečnou příčinou vašich problémů a jak je můžete vyřešit.

i Zdroj fotografie: Stencil Photos
                   

Každý zažívá ve svém životě situace, které ho určitým způsobem stresují. Většinou jsou spojené s konkrétní oblastí – partnerské vztahy, zaměstnání, sociální kontakt v obecné rovině apod. Jestliže si je dokážete uvědomit, máte možnost na svém vnímání takových případů pracovat. Ovšem mnohdy se stane, že příčinu problému špatně identifikujete, nebo ji nerozklíčujete vůbec. Abyste lépe porozuměli sami sobě, udělejte si rychlý test. Zadívejte se na úvodní obrázek a to, co uvidíte jako první, naznačuje, v jaké oblasti života máte největší problém.

Lebka ztělesňuje strach a úzkost

Spatřili jste při letmém pohledu na úvodní obrázek jako první lebku? Jestliže ano, vaší největší potíží je nepřetržitý strach a úzkost z většiny situací. Možná jste se právě osamostatnili, zůstali jste sami po skončení dlouholetého partnerského soužití, nebo jste se dostali do tíživé životní situace. Se svým životem vedete bezútěšnou bitvu, kterou chcete za každých okolností vyhrát. Ovšem zapomínáte, že jste to pouze vy, kdo „válčí“. Před problémy byste se neměli snažit utéci, hledat jejich původ u druhých, ani je bagatelizovat.

Postavte se jim čelem a zdolejte je. Jestliže si na jejich řešení netroufáte sami, obraťte se s prosbou o pomoc na některého ze svých blízkých. Společně prodiskutujte oblasti, které vás stresují, a pokuste se najít řešení. Čím dříve si uvědomíte, že většina věcí je závislá na vás, tím rychleji je zvládnete vyřešit. Stejně jako je štěstí jen stavem mysli, respektive je to volba, i problémy jsou odvislé od (vašeho) úhlu pohledu.

Žena znační nízké sebevědomí

Jestliže jste na úvodním obrázku jako první identifikovali ženu, která sedí v předklonu a spíná si ruce za hlavou, vaším největším problémem je nízké sebevědomí. To ovlivňuje především oblast vašich partnerských vztahů. Ve svém životě se můžete cítit osamělí – absence životního partnera nebo setrvávání v nefunkčním vztahu má lví podíl na vašem nepříliš optimistickém pohledu na svět. Sami sebe nepovažujete za atraktivní, zajímavé, nadané či pracovně schopné (a nemusíte si to ani plně uvědomovat).

iZdroj fotografie: Unsplash

Absence sebedůvěry a sebelásky poté vede k tomu, že odmítáte ty, kdo o vás skutečně stojí. V případě, že nějaký vztah navážete, je často krátkodobý – svého partnera odeženete přehnanou negativitou a poukazováním na vlastní chyby. Abyste byli v životě šťastní, měli byste si posílit sebevědomí, uvědomit si vlastní přednosti a naučit se mít sami sebe rádi. Uvědomte si, že pokud se nebudete milovat vy, pravděpodobně se nenajde ani nikdo jiný.

Co jste na obrázku viděli jako první?

Zdroj: TheGuardian

Diskuze Vstoupit do diskuze
122 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Nalijte Coca-Colu do záchodu a už to nebudete chtít dělat jinak. Díky svému složení dokáže v domácnosti zázraky
Události247.cz
Události247.cz
Babiš jako prezident? Přinášíme výčet výhod a nevýhod, kdyby byl hlavou státu
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Proč se objevuje migréna a 3 přírodní léky, které s úpornou bolestí hlavy jednou provždy skoncují
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Co kdybychom se naučili ovládat počasí – mohla by to být naše budoucnost?